پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5723 تاریخ : 1391/04/17-00:00:00
,18,
پرسپولیس و استقلال حق حضور در لیگ را ندارند

پرسپولیس و استقلال حق حضور در لیگ را ندارند

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، مس، پیکان، صبا، صنعت نفت و راه‌آهن به عنوان تیم‌های بدهکاری نام برد که حق حضور در لیگ امسال را نخواهند داشت.

اسماعیل حسن زاده درباره وضعیت باشگاه‌های بدهکار و اینکه کمیته انضباطی در برخورد قاطع با تیم‌های لیگ برتری بدهکار چقدر می‌تواند آزادانه عمل کند؟ اظهار کرد: خوشبختانه در این زمینه رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون از کمیته انضباطی خواسته‌اند تا در این زمینه سخت‌‌گیری کنیم و ما هم قصد داریم در احکام انضباطی احتمالی که صادر خواهیم کرد، اجازه فعالیت باشگاه‌های بدهکار را در لیگ برتر ندهیم.

22 تیر پایان مهلت باشگاه های بدهکار برای تسویه حساب

وی افزود: تا جایی که می‌دانم طبق زمانی که پیش از این سازمان لیگ به باشگاه‌ها اعلام کرده بود، آخرین مهلت باشگاه‌های بدهکار برای تسویه حساب با شاکیان و تعیین و تکلیف درباره بدهی‌های انضباطی که هر کدام احکام جداگانه دارد، پایان مهلت نقل و انتقالات (22تیر) است و در غیر این صورت اقدام قضایی لازم در قبال آنها صورت می‌گیرد. البته در این رابطه امروز (شنبه) جلسه‌ای با برخی مسوولان دارم که نتایج آن می‌تواند مواردی را در این رابطه روشن کند. در حال حاضر 40 باشگاه در رده‌های مختلف بدهکارند و تا زمان تعیین و تکلیف درباره بدهی‌هایشان هیچ‌کدام نمی‌توانند در لیگ‌های مربوط به خودشان بازی کنند.

سرخابی‌ها صدرنشین بدهکاران!

حسن‌زاده با بیان اینکه 8 باشگاه از میان بدهکاران لیگ برتری هستند، در بیان اسامی تیم‌های بدهکار به ایسنا گفت: باشگاه‌های بدهکار لیگ برتری عبارتند از: پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی تبریز، صبای قم، صنعت نفت آبادان، پیکان، مس کرمان و راه‌آهن. البته باشگاه‌ شاهین که فصل گذشته در لیگ برتر بود هم از جمله بدهکاران است اما برای حل این موضوع اقدام کرده است.

جلسه رسیدگی به شاکیان باشگاه شاهین یکشنبه برگزار می‌شود

رییس کمیته انضباطی با درخواست از باشگاه‌های بدهکار برای تعیین جلسه عمومی رسیدگی به مطالبات شاکیان، از برگزاری اولین جلسه برای شاهینی‌ها خبر داد و افزود: در حال حاضر ما باشگاه شاهین بوشهر را متقاعد کردیم تا برای رسیدگی به پرونده‌ها و شکایت‌های مالی مختلفی که علیه‌شان وجود دارد، جلسه عمومی روز یکشنبه (پس‌فردا) در محل سالن کنفرانس سازمان لیگ برگزار شود و هر کسی طلبی دارد که برایش حکم انضباطی صادر شده، در آن جلسه حضور یابد.

باشگاه‌های بدهکار به برگزاری جلسات عمومی ترغیب شوند

وی با تاکید بر اینکه کمیته انضباطی آمادگی دارد تا چنین جلساتی را برای سایر باشگاه‌های بدهکار برگزار کند، اظهار کرد: علاوه بر برخورد قاطعی که ما با باشگاه‌های بدهکار خواهیم داشت، باید اعلام کنم بنابر اطلاعات قانونی که مسوولان فوتبال ایران باید برای AFC ارسال کنند، بدهی‌های موجود، تراز مالی باشگاه‌ را منفی می‌کند و این مساله تحت هیچ شرایطی قابل پذیرش کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست. اگر باشگاه‌ها با برگزاری چنین جلساتی موافقت کنند، ما هم از تمامی شاکیان‌شان درخواست می‌‌کنیم جانب باشگاه‌ را هم در نظر بگیرند.

سازمان لیگ برای فعالیت لیگ برتری‌ها از ما استعلام بگیرد

حسن‌زاده خاطر نشان کرد: بعضی باشگاه‌ها که تعداد شکایت‌‌های کمتری از آنها وجود دارد، خودشان موارد را رسیدگی کنند اما به هر حال ما از مقامات اجرایی خواسته‌ایم تا شرکت دادن تمامی تیم‌ها در لیگ‌های مختلف از جمله لیگ برتر منوط به اخذ تاییدیه‌ای از کمیته انضباطی باشد. در این زمینه باید استعلام‌های لازم صورت گیرد و ما هم بنا داریم مقررات به شکل کامل اجرا کنیم.

فقط کفاشیان می‌تواند مانع اجرای قانون کمیته انضباطی شود!

رییس کمیته انضباطی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی برای اجرای صحیح مقررات و اجازه ندادن به فعالیت تیم‌های بدهکار در لیگ برتر وجود دارد و به تعبیر دیگری چه کسی می‌تواند مانع اجرای دستورالعمل‌های کمیته انضباطی شود؟ به ایسنا گفت: ما با اجازه قانونی که از هیات رییسه فدراسیون گرفتیم سعی می‌کنیم مقررات را قاطعانه اجرا کنیم. تنها شخص علی کفاشیان رییس فدراسیون می‌تواند مانع اجرای برنامه‌های ما باشد.

شرایط برای حضورم در جلسه سازمان لیگ مناسب نبود

حسن‌زاده در واکنش به انتقاد بهروان نسبت به عدم حضور او در جلسه هماهنگی مسوولان برگزاری لیگ برتر، خاطرنشان کرد: اتفاقا از دو روز قبل از برنامه هم تاریخ و ساعت برگزاری جلسه را به بنده اعلام کرده بودند اما متاسفانه شروع جلسه در ساعتی بود که بنده بخاطر شرایط ترافیکی و مشغولیتی که از قبل داشتم، امکان حضور در آن جلسه را پیدا نکردم. البته تا جایی که می‌دانم جلسه فوق یک جلسه توجیهی برای مجریان برگزاری مسابقات لیگ بود که در آن ناظران بازی‌ها هم شرکت کرده بودند ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران