پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5716 تاریخ : 1391/04/17-00:00:00
,16,
جانبازان نباید در تب کمبود امکانات بسوزند

آنهایی که از جان گذشتند تا ما و شما زندگی کنیم

جانبازان نباید در تب کمبود امکانات بسوزند

هیچ کس در این سرزمین حق ندارد ، نسبت به این قشر که به واقع شهدای زنده انقلاب اند، حتی کوچکترین کم محلی و بی توجهی را روا بدارد و نباید این عزیزان بزرگوار در تنگنای کمبودها قرار گیرند.

جانبازان از شریف ترین اقشار مردم این سرزمین هستند که بهتزین متاع دنیا یعنی جانشان را نثار آزادی ایران و دین شان کردند و لذا شایسته نیست اکنون در سنین بالاتر در تب کمبود امکانات بسوزند و بسازند.

،هرروزی که می‌گذرد سن و سال جانبازان بیشتر شده و به تبع آن مشکلات آنها نیز بیشتر و حادتر می شود؛لذا طبیعی است که مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز سنگین تر خواهد شد و این در حالی است که جانبازان عزیز، بزرگترین ثمره زندگی شان را که حیاتشان است در معرض خطر قرار دادند و از این‌رو ما در مقابل این قشر مسئولیم.

متاسفانه جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی برای استفاده از داروهای خود مجبورند هزینه هنگفتی را بپردازند و از این رو باید اقدام کارآمدی برای برطرف کردن این مشکل درنظرگرفته شود زیرا تمامی اقشار جامعه به جانبازان برای ایثارشان مدیون هستند.

نادر قاضی‌پور:
گرانی دارو اساسی‌ترین مشکل جانبازان در کشور است
 

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نماینده مردم ارومیه در مجلس، گفت : پس از گذشت سالها از جنگ تحمیلی هنوز جانبازان شیمیایی با مشکلات بی‌شماری دست و پنجه نرم می‌کنند و گرانی دارو یکی از این مشکلات به حساب می‌آید.

نماینده مردم اشاره به وضعیت بهداشت و درمان جانبازان شیمیایی، افزود: جانبازان سلامتی خود را برای عزت و عظمت کشور و آرمان‌های ملت ایران فدا کرده‌اند و به همین علت باید تمامی مشکلات درمانی این عزیزان به نحو کار آمدی برطرف شود.

قاضی پورتصریح کرد: جانبازان شیمیایی برای استفاده از داروهای خود مجبورند هزینه هنگفتی را بپردازند واز این رو باید اقدام کارآمدی برای برطرف کردن این مشکل درنظرگرفته شود زیرا تمامی اقشار جامعه به جانبازان برای ایثارشان مدیون هستند.

یحیی زاده:
بوروکراسی، مشکل اساسی جانبازان است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بوروکراسی مشکل اساسی جانبازان است و از این رو مسئولان باید هرچه سریعتر اقدامات کار آمدی را در راستای بهبود وضعیت جانبازان انجام دهند.

سید جلال یحیی زاده افزود: تعیین درصد جانبازی درکشورباید به طریق کارشناسی صورت گیرد زیرا دربرخی موارد شاهد هستیم که درصد جانبازی در کشورپایین‌تراز حد جراحت تعیین می‌شود.

نماینده مردم تفت ومیبد درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارائه خدمات کارآمد به جانبازان درگروایجاد یک برنامه‌ریزی کاربردی است این امربه این معنا است که باید درصدهای جانبازان با توجه به جراحتی که دارند در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: دولت ومجلس باید با همکاری یکدیگر به نحوی مطلوب از جانبازان حمایت کنند، چرا که اگرهم‌اکنون با آرامش در جامعه زندگی می‌کنیم به دلیل رشادت‌های این افراد بی‌ادعاست.

یحیی‌زاده افزود: مدیران ادارات باید برای رعایت حق وحقوق جانبازان به طریق کارشناسی و مشاوره با این عزیزان برخورد کنند، زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از جانبازان از پیچ و خم‌های اداری در ادارات گله‌مند هستند.
وی تصریح کرد: مدیریت اموراداری درواقع جنبه‌های نظم اداری سازمان را دربرمی‌گیرد، زیرا نظم عامل مهمی در نیل به اهداف سازمان به شمار می‌رود و به همین علت دولت باید سیستمی کار آمد و منظمی برای کارکنانش طراحی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآورشد: جانبازان و ایثارگران یادگار استقامت وایثار در کشورهستند و به همین علت دولت باید از تمامی ظرفیت‌هایش برای بهبود وضعیت جانبازان درکشور استفاده کند.

حسینی صدر تاکید کرد:

جانبازان خوی و چایپاره در انتظار خدمات پزشکی کارآمد

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با بیان اینکه متاسفانه مشکل اساسى جانبازان نداشتن اطلاعات لازم از شرایط جانبازى است، گفت: جانبازان برای استفاده از داروهای خود مجبورند هزینه هنگفتی را بپردازند و این نکته به ویژه در جانبازان خوی و چایپاره بیشتر به چشم می‌خورد.

موید حسینی صدرافزود: دولتمردان و مجلس نباید بگذارند بازماندگان جنگ تحمیلی در کشاکش روزگار در مسائل و مشکلات جاری معمول زندگی جا بمانند و دچار نگرانی شوند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جانبازان انسان‌های فداکاری هستند که قسمتی از بدن خود را در راه اعتلای ارزش‌های الهی و سربلندی کشور در مقابل دشمن از دست دادند؛ بنابراین حفظ جایگاه آنها در همه سطوح و در تمامی دستگاه‌های کشوری و لشگری باید نهادینه شود.

وی ادامه داد: شهدا و جانبازان گرانقدر انقلاب و جنگ تحمیلی در راه ادای وظیفه دینی خویش با خدا معامله کردند وبه همین علت سزاوار نیست این عزیزان با بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی دست و پنجه نرم کنند.

حسینی صدر افزود: وضعیت کنونی ایثارگران وجانبازان فراتر از نامطلوب است و من یقین دارم که برخی از جانبازان برای رفع نیازهای اولیه زندگیشان نیز مشکل دارند چراکه در ارتباطات وگفتگوهایی که با این عزیزان داریم این مطلب را به وضوح می‌بینیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: دولت باید با یک برنامه‌ریزی کارآمد سرو سامانی به وضعیت مردان دفاع مقدس دهد زیرا تمامی اقشار جامعه به این عزیران مدیون هستند ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 250
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران