پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5714 تاریخ : 1391/04/17-00:00:00
,3,
موسسات قرض الحسنه محلی و تک شعبه ای جمع نمی شوند

موسسات قرض الحسنه محلی و تک شعبه ای جمع نمی شوند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:با بانک مرکزی به توافق رسیده ایم صندوق ها و موسساتی که یک شعبه دارندو یامحلی و خانوادگی هستند نیاز به اخذ مجوز از بانک مرکزی نداشته باشند.

 

ارسلان فتحی پور درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی با حضور رییس کل بانک مرکزی افزود: درجلسه اخیر کمیسیون وضعیت صندوق های قرض الحسنه و موسسات مالی و اعتباری و تعاونی های اعتباری مورد بحث وبررسی قرار گرفت ودراین جلسه مقرر شد بانک مرکزی یک فرصت یک ماهه به موسسات مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه دهد تا بتوانند با چند موسسه دیگر ادغام شوند .

به گزارش بانک و صنعت، نماینده مردم کلیبر، هوراند، خداآفرین وآبش احمد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین بر اساس تفاهم انجام شده با بانک مرکزی مقرر شد درتشکیل موسسه کلیه ضوابط ابلاغی از جمله تدارک سرمایه قانونی از طرف موسسین رعایت شود.

وی افزود: پس ازاینکه فرصت یک ماهه موسسات اعتباری تمام شد بانک مرکزی صرفا درقالب قوانین و مقررات جاری می تواند نسبت به برخورد با این گونه موسسات اقدام کند.

به گفته فتحی پور در طول این یک ماه بانک مرکزی موظف است تسهیلات لازم برای اجرای این موافقتنامه از جمله گشایش حساب موسسات مذکور را به اجرا درآورد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص گسترش شعبات موسسات درشرف تاسیس گفت: این کار قانونی نیست و باید مجز لازم از بانک مرکزی را داشته باشند .

گفتنی است درجلسه مشترک رییس کل بانک مرکزی وکمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی از روند ادغام موسسات و دلایل آن ارایه شد ورییس کل بانک مرکزی به سوء استفاده‌برخی از این موسسات مالی و اعتباری از نام ائمه اطهار برای جذب سرمایه وکلاهبرداری صاحبان این موسسات اشاره کرد و گفت:مردمی که در چنین موسساتی سرمایه گذاری کرده‌اند، ضرر و زیان کلانی می‌بینند درهمین راستا به همه آنها اعلام کردیم نام ائمه را از سر در موسسات حذف کنندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران