پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5707 تاریخ : 1391/04/17-00:00:00
,21,
بررسی عوامل گرانی در جلسه سران قوا

بررسی عوامل گرانی در جلسه سران قوا

رئیس مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت گرانی در جلسه سران قوا خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر علی لاریجانی گفت: در جلسه هفته گذشته سران قوا به بررسی وضعیت گرانی و راهکارهای مقابله با آن پرداخته شد و دولت مسئولینی را مأمور کرد تا در مورد نیازهای اصلی مردم اقدامات لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: همزمان با این امر با حضور کمیسیون های مربوطه در مجلس جلساتی برای بررسی راهکارها تشکیل شد که این جلسات ادامه خواهد یافت.
لاریجانی بر همین اساس تأکید کرد: با فعال تر شدن کمیسیون ها نتایج کار آنها مستقیماً در مسیر تصمیم گیری های کشور تأثیر گذاشته و لازم است با توجه به شرایط کشور با روحیه تعاون و همکاری همه استعدادها به سوی بهبود شرایط اقتصادی مردم و کمک به دولت برای تامین نیازهای مردم و جلوگیری از گرانی معطوف شود.
پس از سخنان رئیس مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در جلسه علنی مجلس حضور داشت به جایگاه رفت و طی سخنانی اظهار داشت: حضور ماهواره ها در کشور به چالش فرهنگی- اجتماعی تبدیل شده است.
رضا تقی پور با بیان اینکه هم اکنون فضای فرکانسی کشور به شدت کنترل می شود، گفت: در شبکه مادر مخابرات و شبکه ترانزیت باید سرمایه گذاری انجام شود چرا که این دو بخش در تصدی دولت باقی ماند و نیاز به توسعه و سرمایه گذاری بیشتر دارد.
وی میزان پوشش جاده های استانی تلفن همراه را به دلیل نیاز به سرمایه گذاری بالا در دستور کار وزارت ارتباطات ندانست و تصریح کرد: بیش از 96درصد پوشش جاده ای انجام شده است.
به گفته وزیر ارتباطات مواد 46 تا 49 قانون برنامه پنجم توسعه حاوی تکالیف خوبی برای وزارت ارتباطات است و ایجاد شبکه ملی ارتباطات از جمله برنامه های این وزارتخانه است.
تقی پور در خاتمه از جمله برنامه های آینده وزارت ارتباطات را افزایش میزان پهنای باند از 63 گیگابیت بر ثانیه به 500 گیگابیت در ثانیه دانست و تصریح کرد: ارتقاء ظرفیت تلفن همراه و ثابت در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران