پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 492774 تاریخ : 1398/08/08-13:18:18
,5,
570 کیلومتر رودخانه در استان‌های سیل‌خیز لایروبی شد

اردکانیان:

570 کیلومتر رودخانه در استان‌های سیل‌خیز لایروبی شد

وزیر نیرو گفت: از ابتدای امسال تاکنون و با هدف آمادگی در برابر سیلاب های محتمل، 570 کیلومتر از رودخانه‌های استان‌های سیل خیز لایروبی شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران افزود: حجم زیادی از مخازن سدهای کشور نیز آماده شده تا سیلاب های محتمل را درخود جای دهند.

وی ادامه داد: برای یک هزار و 100 کیلومتر از رودخانه‌های اولویت دار کشور طرح‌هایی آماده شده تا با استفاده از منابع مالی موجود کارهای مانند آماده سازی، لایروبی و کناره بندی صورت خواهد گیرد و علاوه بر آن در استان‌های سیل‌خیز به خصوص خوزستان و گلستان اکنون کارها آغاز شده است به گونه ای که  146 کیلومتر از سیل بندها در این استان ها  مرمت شده است.

وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: امید است با کارهای انجام شده و در دست اقدام امسال بتوان از نزولات آسمانی استفاده بهتری داشته باشیم و برکت برای کشور باشد.

اردکانیان سازمان هواشناسی را مسئول پیش‌بینی‌ها دانست و گفت: بر اساس پیش‌بینی این سازمان برای پائیز امسال شرایط نرمال است و شرایط نرمال به معنای متوسط بارش 35 ساله است .آنچه که در یک ماهه فصل پائیز اتفاق افتاده تا روز 5 آبان ماه حدود 15 میلی متر بارندگی گزارش شده که اگر با دراز مدت 50 ساله مقایسه شود حدود 50 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه شرایط یکسان نخواهد ماند، افزود: در وضعیت فعلی مخازن سدها که ظرفیتی نزدیک 50 میلیارد متر مکعب دارند اکنون نزدیک 26 میلیارد متر مکعب آنها پر است و در عین حال برابر با برنامه، کار رهاسازی‌ها برای برخی مناطق شروع شده است.

اردکانیان تصریح کرد: تلاش می شود رهاسازی در زمان‌هایی باشد که بتوان از آب رها شده تولید برق انجام شود و پایین دست هم مصارفی داشته باشد و در عین حال مخزن هم برای سیلاب های محتمل پیش رو خالی شود.

وزیر نیرو با تاکید بر آمادگی برای مقابله با سیلاب های محتمل گفت: آنچه تاکنون انجام شده با این هدف بوده تا بتوان از سیلاب ها بهترین بهره برداری را داشت ضمن آنکه  سازمان هواشناسی برای فصل زمستان هم به زودی پیش بینی هایی خواهد کرد و بر این اساس از همه توان فنی و مهندسی کشور برای آمادگی در برابر سیلاب ها استفاده خواهد شد.

وی به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران که از فردا پنج شنبه کلید می خورد اشاره کرد و گفت: از وزیران برق کشورهای منطقه برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده که انتظار می رود باب جدیدی در توسعه روابط برق ایران و کشورهای منطقه باشد.

وزیرنیرو افزود: در این نمایشگاه که  با حضور 36 شرکت از 13 کشور برگزار می شود بیش از 500 شرکت داخلی و خارجی حضور خواهند داشت .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران