پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5683 تاریخ : 1391/04/13-00:00:00
,16,
قبض های آب کمتر از 4 هزار تومان ، صادر نمی شود

بخشودگی در کار نیست.!

قبض های آب کمتر از 4 هزار تومان ، صادر نمی شود

درحالی که به تازگی عنوان شده بود برخی مشترکان کم مصرف با قبوض زیر رقم‌های مشخص از پرداخت قبوض آب معاف هستند، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: هیچ مشترکی از پرداخت قبوض آب معاف نیست.ژ

از این پس قبض های آب کمتر از 4 هزار تومان صادر نمی شود و شرکت آب برای صرفه اقتصادی ، قبض های دو یا سه مرحله یکبار این نوع مشترکان را یکجا صادر می کند.

سید مهدی ثمره‌هاشمی درباره خبری مبنی بر معافیت پرداخت قبض‌های زیر 40 هزار ریال در برخی استان‌های جنوبی گفت: در هیچ کجای کشور، اصلا بحث معافیت از پرداخت وجود ندارد.

وی ادامه داد: تنها قبوضی که حدود 20 هزار ریال است در منازل تحویل داده نمی‌شود و به چنین مشترکان زمان داده می‌شود تا دو تا سه مرحله از دوره مصرف آب بگذرد و عدد قبض آن به بالای 40 هزار ریال برسد و بعد چاپ شود.

وی دلیل این امر را نداشتن صرفه اقتصادی در تولید قبوض دانست و گفت: برای چاپ و توزیع یک قبض 20 هزار ریالی، بین پنج تا شش هزار ریال هزینه می‌شود که انتشار آن اصلا به صرفه نیست، بنابراین صبر می‌شود تا رقم قبوض حداقل به 40 هزار ریال برسد و سپس چاپ شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور دوره‌هایی که قبض صادر می‌شود را 45 روز تا دو ماه اعلام کرد و گفت: تعداد قبوض نیز به تعداد مشترکان است که با درنظر گرفتن شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی، در زمان کنونی 17 میلیون مشترک آب درکشور وجود دارد که به همین تعداد نیز قبض صادر می‌شود.

وی درباره تغییر الگوی مصرف در فصل گرما گفت: در زمان کنونی قبوض مربوط به فروردین ماه توزیع شده است و قبوض مربوط به خرداد و اردیبهشت ماه هنوز نیامده است و باید صبر کرد تا در اواسط تابستان یا شهریورماه قبوض مربوط به مصارف ماه‌های گرم سال چاپ و توزیع شود و آن وقت می توان قضاوت کرد که مصرف چقدر تغییر کرده است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 223
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران