پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5673 تاریخ : 1391/04/12-00:00:00
,16,
دانشگاه آزاد اسلامی رشت، تحولی دوباره یافت

در دوره مدیریت دکتر میرابراهیمی،

دانشگاه آزاد اسلامی رشت، تحولی دوباره یافت

این گزارش با نگاه منصفانه و از بیرون از مجموعه دانشگاه به آن تهیه شده است و رسانه ها همان گونه که از برخی ضعف های انتقاد می کنند، باید یاد بگیرند که خدمات شخصیت ها و مدیران برجسته را مستند به آگاهی

دانشگاه آزاد اسلامی در دوره 30 ساله فعالیت خود بعنوان یک مرکز علمی تحول گرا در ایران ، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می رود که در بسیاری زمینه ها آثار ارزشمندی ب

به گزارش بانک و صنعت، فراهم کردن زمینه های آموزش دانشگاهی  صدها هزار نفر از جوانان علاقه مند به علم آموزی، ارتقاء سطح علمی جامعه، ایجاد فضاهای آموزشی مناسب در سراسر ایران اسلامی ، تربیت و جذب استادان و مدرسان خوش فکر، حضور در مسابقه های جهانی، اختراعات و ابتکارات علمی توسط استادان و دانشجویان بخشی از این تحولات  به شمار می رود که در دوره ریاست جدید دانشگاه  با برنامه ریزی ها  و مدیریت غیر متمرکز و توجه به کیفیت علمی، این فضای تحول گرا  وارد فاز نوین علمی و عملی خود شده است.

دکتر دانشجو  از شخصیت های خوش فکر ، دوراندیش و دارای برنامه است که خدمات دانشگاه آزاد اسلامی را درمرحله ای نوین قرار داده و بدون تردید آثار ماندگار آن در آینده نزدیک خود را نشان خواهد داد.

شکی نیست که بخشی از این برنامه ریزی و خدمات دانشگاه  مرهون تلاش های مدیران منطقه ای و استانی است و حجت الاسلام والمسلمین دکتر میر ابراهیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رشت  از جمله مدیران خوش فکری است که در مدت بیش از چهار سال تحولی عظیم در این منطقه ایجاد کرده است.

در این دوره به همت رئیس دانشگاه و همکاری معاونان و مدیران ذی ربط ، دانشگاه مرکز استان گیلان با داشتن نزدیک به 11 هزار دانشجو ،  73 رشته تحصیلی  و چندین ساختمان مجهز و امکانات مناسب گام های بزرگی در افزایش سطح دانش شمال ایران و کشور برداشته است.

 طی مدت یاد شده، رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس از 9 رشته به 30 رشته) افزایش یافت و 2 رشته دکتری نیز در این واحد تاسیس شد.

رئیس دانشگاه آزاد در مدت 4 سال اخیر، میزان سرانه فضای آموزشی دانشجویی را از 5/2 متر مربع  به 23/4 متر مربع افزایش داد  و 17 هزار مترمربع فضای آموزشی نیز در دست ساخت است که شرایط  فضای آموزش در آینده نزدیک به مراتب بهتر خواهد شد.

واحدهای وابسته به دانشگاه رشت از جمله در لشت نشا و ماسال با پیگیری های مستمر وی تقویت شد و جو همدلی و مودت در میان دانشجویان و استادان  گسترش یافت.

جلوگیری از پراکندگی واحدها، استقرار مدیریت دانشگاه در پل تالشان  به هدف رفاه حال دانشجویان و خانواده های آنها، جذب هیات علمی مورد نیاز ،  افزایش واحدهای وابسته از 2 واحد به 3 دانشگاه ، پیگیری تاسیس مقطع دکتری برای بعضی از رشته های مورد نیاز منطقه و ... از دیگر اقدام های شایسته مدیریت کنونی دانشگاه است.

شایسته است ، با این خدمات ارزنده دکتر میرابراهیمی و همکاران وی ، مسوولان استان گیلان و منطقه 17  هم چنین دانشگاه آزاد اسلامی در تهران به خصوص شخص دکتر دانشجو ، عنایت ویژه ای به دانشگاه آزاد اسلامی رشت داشته باشند.

به عنوان یک  نویسنده و روزنامه نگار با سابقه به این همه تلاش بی منت و اثر گذاری باید  آفرین گفت و امیدوارم همه ما قدردان زحمات مسئولان باشیم ، اگر چه در قبال این همه خدمات ماندگار ، خداوند پاداش و جزای خیر برای ایشان در نظر خواهد گرفت.  از آنجایی که نقش رسانه ها اطلاع رسانی به هنگام و دقیق از حوزه فعالیت است  ، حیف مان آمد که در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی رشت ، آن مقدار که مطلع شدیم ، واکنش مناسب نشان ندهیم. به زودی در باره دیگر دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی استان گزارش های منتشر خواهیم کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران