پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5670 تاریخ : 1391/04/12-00:00:00
,11,
بهترین زمین های مسکن مهر به ادارات نظارتی واگذار شد

بهترین زمین های مسکن مهر به ادارات نظارتی واگذار شد

نماینده مردم ارومیه با بیان این که بهترین زمین های مسکن مهر به ادارات نظارتی واگذار شده است، گفت: پروژه های مسکن مهر برای مردم عادی در خارج از شهرها و مکان های نامناسب احداث شده

نادر قاضی پور خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس اصل ۳۱ قانون اساسی داشتن مسکن مناسب حق هر ایرانی است و دولت موظف است با رعایت اولویت ها برای نیازمندان و کارگران زمینه های لازم را فراهم کند.

وی در ادامه با بیان این پرسش چقدر از پروژه مسکن مهر برای روستاییان اختصاص داده شده است، افزود: آیا مسکن روستاییان مورد بازسازی قرار گرفته است و آیا میزان اختصاص پروژه های مسکن مهر به روستاییان در حد یک درصد بوده است.

نماینده مردم ارومیه با بیان این که بیش از نیمی از کارگران حتی یک متر مربع هم مسکن ندارند، اظهار داشت: بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی که باید از حداقل رفاه برخوردار باشند از سال ۸۹ توسط وزارتخانه راه و شهرسازی رها شده است.

وی با بیان این که در سال تولید ملی اجاره مسکن در کل ایران به طور سرسام آور افزایش یافته است، گفت: این امر دیگر ربطی به تحریم ها ندارد این در حالی است که تنظم بازار عرضه و تقاضا مسکن همچنین اجاره بها به عهده وزارتخانه شما است.

وی در ادامه با اشاره به این که حدود ۳۰ درصد مسکن های خالی از سکنه در تهران و سایر شهرهای بزرگ وجود دارد، گفت: باید فکری برای این مالکان کرد تا مجبور به اجاره دادن شوند و از آن سو با توجه به افزایش عرضه قیمت ها نیز کاهش یابد.

قاضی پور با بیان اینکه بهترین زمین های پروژه مسکن مهر به ادارات نظارتی واگذار شده است گفت: پروژه های مسکن مهر برای مردم عادی در جاهای پست و خارج از شهرها احداث شده است در حالی که قرار بود این پروژه در بافت های فرسوده ایجاد شود.

این نماینده مجلس همچنین ضمن انتقاد از عدم ارائه امکانات رفاهی در پروژه های مسکن مهر گفت: تعدادی از این پروژه ها حتی فاقد آب شرب هستند و سیستم تصفیه فاضلاب برای آنها راه اندازی نشده است.

وی با اشاره به این که بنادر علوفه دامداران را با تاخیر تخلیه کرده و یا در برخی موارد از این اقدام خودداری می کند گفت: عمکرد بنادر باعث افزایش قیمت مرغ شده است ؛ بنابراین با این شرایط از عملکرد بنادر دفاع نکنید ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران