پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5668 تاریخ : 1391/04/12-00:00:00
,5,
به هیچ عنوان نگران فروش نفت نیستیم

وزیر نفت:

به هیچ عنوان نگران فروش نفت نیستیم

وزیر گفت: ایران کشور بزرگی است و دوستان زیادی در دنیا دارد و به هیچ عنوان نگران فروش نفت نیستیم.

 

به گزارش بانک و صنعت،  رستم قاسمی  اظهار کرد: تحریم‌ها تا کنون هیچ تاثیری در ایران نداشته و از این پس نخواهد داشت.

قاسمی با تصریح بر این‌که اتحادیه اروپا سال‌هاست نفت ایران را تحریم کرده، خاطر نشان کرد: تحریم برای ایران خصوصا صنایع نفت فرصتی برای پیشرفت و دستیابی به علوم جدید بود. ما زمانی برای بسیاری از فرآورده‌ها و تجهیزات متکی به سایر کشور‌ها بودیم، اما امروز بسیاری از فرآورده‌های نفتی را صادر می‌کنیم و در تولید برخی تجهیزات نیز به خودکفایی رسیده‌ایم.

وزیر نفت با بیان این‌که علاوه بر صدور نفت ایران امروز صادر‌کننده تجهیزات نیز است، گفت: امروز موفق شدیم تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده و زمینه‌ساز توسعه‌ صنعت نفت و سایر صنایع شده است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص توسعه‌ فعالیت‌های نفتی و گسترش میادین گفت: همان‌گونه که به مقام معظم رهبری قول دادیم به مردم نیز قول می‌دهیم تا پایان امسال کار توسعه‌ میادین نفتی خصوصا میادین مشترک را به پایان برسانیم.

قاسمی با بیان این‌که استان فارس بزرگ‌ترین استان کشور است، گفت: فارس از صنایع خوبی در عرصه نفت برخوردار است و امروز نیز در تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت نیز حرف زیادی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: صنایع موجود در استان فارس هم‌اینک بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز پارس جنوبی را تولید می‌کنند ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران