پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5666 تاریخ : 1391/04/09-00:00:00
,5,
ایران آماده همکاری برای تعمیر خط لوله آسیب دیده در ترکیه است

در پی وقوع انفجار در خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه:

ایران آماده همکاری برای تعمیر خط لوله آسیب دیده در ترکیه است

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: ایران آماده همکاری برای تعمیر و راه اندازی دوباره خط لوله انتقال گاز به ترکیه است.

 مدیر عامل شرکت ملی گازایران در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران آمادگی خود را به شرکت بوتاش ترکیه برای همکاری جهت تعمیر خط لوله منفجر شده در خاک این کشور اعلام کرده است.

جواد اوجی یادآور شد که روز گذشته در داخل خاک ترکیه و در فاصله 140 کیلومتری از مرز ایران خط لوله انتقال گاز ایران به این کشور منفجر و صدور روزانه 25 میلیون متر مکعب گاز به ترکیه متوقف شده است.

معاون وزیر نفت افزود: هنوز پاسخی از سوی شرکت بوتاش به شرکت ملی گاز برای همکاری به طور رسمی دریافت نشده است اما نیروهای عملیاتی ما با تجهیزات کامل در استان های همجوار مستقر بوده و آماده هرگونه همکاری برای تعمیر خط لوله آسیب دیده هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به این که عملیات تعمیر امکان دارد حدود یک هفته زمان ببرد، شرکت ملی گاز آمادگی دارد تا ظرف مدت 48 ساعت این خط لوله را تعمیر و بازسازی کند.

وزارت انرژی ترکیه روز پنج شنبه (هشتم تیر) اعلام کرد: صادرات گاز ایران به ترکیه به دلیل انفجار خط لوله انتقال گاز میان دو کشور در خاک ترکیه به حال تعلیق در آمده است.

یک مقام وزارت انرژی ترکیه در آنکارا گفت: صادرات گاز ایران به ترکیه برای چهار تا پنج روز متوقف می ماند، علت وقوع این انفجار همچنان مشخص نشده است اما بررسی ها برای یافتن علل انفجار ادامه دارد.

انفجار در مسیر خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه حدفاصل میان روستاهای «هایدرلی» و «کالندر» در استان شرقی آغری ترکیه در مرز با ایران رخ داده است.

ایران و ترکیه قرارداد گازی 25 ساله ای را امضا کرده اند که براساس آن، سالانه 10 میلیارد متر مکعب گاز ایران با خط لوله وارد خاک این کشور می شودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران