پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5665 تاریخ : 1391/04/09-00:00:00
,5,
طرح جامع توسعه میادینی که تاکنون تولیدی نداشته اند امسال اجرایی می شود

با هدف افزایش تولید نفت و گاز کشور

طرح جامع توسعه میادینی که تاکنون تولیدی نداشته اند امسال اجرایی می شود

وزیر نفت گفت: امسال طرح های جامعی برای توسعه میدان هایی که تاکنون به تولید نرسیده اند اجرا خواهد شد.

 مهندس رستم قاسمی  افزود: از ابتدای امسال تا به حال برای تعدادی از این میدان ها قرارداد توسعه منعقد شده و پیش بینی می شود تا پایان سال در همه میدان ها به خصوص میدان های مشترک عملیات اجرایی شروع شود.

وی با اشاره به این که سقف تولید نفت کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه 5 میلیون بشکه در روز پیش بینی شده است، اضافه کرد: برای تحقق این امر برنامه ریزی لازم انجام شده است.

قاسمی با اشاره به برنامه توسعه میدان های گازی کشور گفت: ظرفیت میدان های گازی کشور بسیار خوب و با توجه به این موضوع تولید گاز در کشور هم اکنون روزانه حدود 600 میلیون متر مکعب است که این رقم تا پایان سال 1394 به یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت.

وزیر نفت با تاکید بر این که در توسعه صنعت نفت هیچ مشکلی نداریم، افزود: تا پیش از بحث تحریم، وارد کننده فرآورده های نفتی مانند بنزین و نفت گاز بودیم و امروز جزو صادرکنندگان عمده فرآورده های نفتی هستیم.

وی در زمینه حضور صنعت نفت در عرصه عمران و آبادانی شهرستان گچساران توضیح داد: گچساران یکی از مناطق نفت خیز جنوب است که سهم عمده ای در تولید نفت کشور دارد و اجرای پروژه های رفاه عمومی در این منطقه مورد اهتمام وزارت نفت است.

وزیر نفت در سفر یک روزه به مناطق نفت خیز جنوب که با ورود به گچساران کلید خورد در نشست مدیران و روسای ادارات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و آیین افتتاح رسمی کارخانه نمکزدایی بینک در حوزه عملیاتی این شرکت حضور یافت.

قاسمی همچنین از تاسیسات نفت و گاز بی بی حکیمه، گوره و سکوهای نفتی مستقر در خلیج فارس در استان بوشهر بازدید به عمل آوردارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران