پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5646 تاریخ : 1391/04/08-00:00:00
,2,
بانک مرکزی هیچ خطایی را بی جواب نمی گذارد

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

بانک مرکزی هیچ خطایی را بی جواب نمی گذارد

بانک مرکزی با تشدید نظارت خود بر عملکرد موسسات مالی و تعاونی های اعتبار و بانک های خصوصی و دولتی پیگیر برخورد با تخلفات پولی و مالی است.

محمود بهمنی گفت: بانک مرکزی بر اساس قانون پولی و مالی و قانون بازار غیرمتشکل پولی بحث ساماندهی موسسات مالی و اعتباری و تعاونی های اعتباری را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است. به طوری که در سه چهار سال اخیر با تشدید برخورد با موسسات مالی و اعتباری متخلف مانع کار بعضی از این موسسات و تعاونی های اعتباری همچون تعاونی اعتبار بهمن ایثار شده است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: این موضوع برخورد و تشدید نظارت با متخلفین شامل بانک های خصوصی و دولتی هم می باشد به طوری که اگر بر اساس بررسی های انجام شده ازسوی بانک مرکزی هربانکی چه خصوصی باشد و چه دولتی معلوم شود که تخلف مالی انجام داده است به شدت با آن برخورد می شود. نمونه بارز آن لغو مجوز بانک تات است که بانک مرکزی با بررسی هایی که انجام داد متوجه تخلفات متعدد بانک تات شد که این کار باعث لغو مجوز این بانک ازسوی بانک مرکزی شد.

وی تصریح کرد: به مردم اطمینان می دهیم که بانک مرکزی هرجا تخلفی ازسوی بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و تعاونی های اعتبار مشاهده کند به طور حتم با آن برخورد می کند.
به طوری که نمونه برخورد انجام شده در مورد تعاونی های اعتبار همان موضوع تعاونی اعتبار بهمن ایثار و تعاونی اعتبار ایرانیان است. بطوری که درمورد تعاونی اعتبار ایرانیان هم به علت تخلفاتی که این تعاونی داشته بانک مرکزی اقدام به لغو مجوز این تعاونی کرده است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران