پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5632 تاریخ : 1391/04/08-00:00:00
,16,
بازی های رایانه ای ابزاری قدرتمند برای اثرگذاری فرهنگی است

بازی های رایانه ای ابزاری قدرتمند برای اثرگذاری فرهنگی است

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: بازی های رایانه ای ابزاری قدرتمند برای انتقال فرهنگ و اثرگذاری در زمینه های فرهنگی است.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر محمود احمدی نژاد '  در حاشیه بازدید از دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران در جمع خبرنگاران گفت: از طریق بازی ها شخصیت سازی، هویت سازی و اخلاق سازی صورت می گیرد و به وسیله بازی ها می توان نظام ارزشی و معیارهای ارزشی را در یک جامعه منتشر کرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه ما از یک فرهنگ بسیار غنی و یک اندیشه جامع ارزشمند برخوردار هستیم ، گفت: تاریخ ، نوع نگاه و شخصیت های اسطوره ای کشور ما و همچنین حوادث مهمی که دراین کشور در طول تاریخ رخ داده ، ظرفیت بسیار مهمی برای انجام یک کار فرهنگی گسترده و اثرگذار ایجاد کرده است.

رییس جمهوری اظهار داشت: امروز از دیدن این همه ابتکار ، نوآوری و حضور خلاق متخصصان و جوان های ایرانی در فضای مجازی خوشحال شدم.

وی اظهار داشت: امروزه بازی هایی که در فضای مجازی انجام می شود بر بازی هایی که در محیط واقعی اتفاق می افتد،‌ غلبه کرده است و در دوره ارتباطات بخش مهمی از وقت مردم در فضای مجازی سپری می شود.

رییس جمهوری در ادامه گفت: در زمان حاضر بازی ها و به ویژه بازی های نرم افزاری تبدیل به یک عنصر ثابت و اثرگذار و البته یک کار بسیار بزرگ فرهنگی شده است.

وی با بیان اینکه تا 2 یا 3 سال پیش ما فقط از تولیدات دیگران در زمینه بازی های رایانه ای استفاده می کردیم ،‌گفت: هم اکنون شاهد فعالیت قابل توجه جوانان ایرانی در زمینه تولید انبوه این گونه بازی ها در داخل کشور هستیم و شاهدیم که در این زمینه ابتکارات و نوآوری های زیادی ایجاد شده است.

رییس جمهوری گفت: دو سه سال قبل دولت در شورای انقلاب فرهنگی بنیاد بازی های رایانه ای را تاسیس کرد و بودجه خوبی به آن اختصاص داد و این بنیاد نیز از سازندگان و تولیدکنندگان ایرانی بازی های رایانه ای به خوبی حمایت کرد.

به گزارش بانک و صنعت: احمدی نژاد با بیان اینکه کارهای خوبی در کشور در زمینه تولید بازی های رایانه ای انجام شده و قطار آن با شتاب خوبی به راه افتاده است، گفت: طبق گزارشاتی که برخی تولید کنندگان ارائه کرده اند خریداران فراوانی در بازارهای بین المللی سراغ محصولات و بازی های رایانه ای ایرانی آمده اند و بازی های رایانه ای تولید متخصصان ایرانی امروز در بازارهای بین المللی جای خوبی برای خود باز کرده و این فضا در حال گسترش است.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد تا در کشور به مرحله ای برسیم که نوجوانان و جوانان زمانی خواستند بخشی از وقت خود را پای دستگاه رایانه به بازی بگذرانند، از یک بازی ایرانی با مفاهیم انسانی، توحیدی و اخلاقی ، استفاده کنند.

احمدی نژاد پیش از این مصاحبه از غرفه های مختلف دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای که در مصلی امام خمینی (ره ) تهران در حال برگزاری است بازدید کرد.

این نمایشگاه که از روز ششم تیر آغاز به کار کرده است تا دهم ماه جاری ادامه خواهد داشت ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 261
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران