پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5627 تاریخ : 1391/04/07-00:00:00
,23,
اصولگرایان برای انتخابات آتی مذاکره کنند

کرسی آزاد اندیشی،

اصولگرایان برای انتخابات آتی مذاکره کنند

اگر چه تا زمان انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم زمان زیادی باقی است " تابستان سال آینده" ، اما تحرکات و فعالیت های انتخابات در سراسر کشور آغاز شده است.

در این میان حضور نامزدهای احتمالی انتخاباتی در استان ها و ترتیب دادن سخنرانی های شبیه به متینگ های انتخاباتی شهر به شهر و حتی روستا به روستا  با توجه با اوضاع و احوال کشور ، منطقه و جهان در نوع خود جالب و دیدنی است.

برخی از نامزدهای انتخاباتی بی پرده در خصوص برنامه ها و راهبردهای خویش برای نجات کشور از حل مشکل گرانی و معضل بیکاری و شکستن کمر تورم سخن  می گویند و جمعیت هایی نیز برای آن ها کف و سوت می زنند و بعضی هم با احتیاط  به سر فصل ها اشاره دارند و بقیه اطلاعات و افشاگری را برای ماههای آینده واگذار کرده اند. جالب آنکه برخی از گروه ها و دسته ها نیز کاملا چراغ خاموش حرکت می کنند و معلوم نیست که چه زمانی فتیله چراغ را بالا می گیرند.

در این میان احزاب و جناح و  چندین جبهه سیاسی نوپا و نوظهور که همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی در زمستان سال 1390 متولد شدند، نیز به نوبه خود برنامه ریزی ها و یارگیری های را آغاز کرده اند و آن ها نیز در همان سطح میتینگ می دهند. رسانه ها هم مانند خود ما بر این فضا دامن زده و همه مشغول کار و زاری کم نظیر هستند به خصوص آنکه در انتخابات آینده مردم به چهره های رای می دهند.

در میان فعالیت های گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی و چهره های مستقل برای انتخابات ریاست جمهوری ، اصولگرایان نیز بیکار ننشسته اند و رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، اصولگرایان را به مذاکره و گفت وگو تا حصول نتیجه دعوت کرد.
آیت الله محمدرضا مهدوی کنی در مراسم افتتاحیه یادمان شهدای هفتم تیر با بیان اینکه «راه شهدا راه حیات است»، تاکید کرد: اگر می خواهید زنده بمانید باید راه شهدا را ادامه دهید و باید بدانیم شهید بهشتی و 72 تن از یاران ایشان نمرده اند و تا آخر و تا زمانی که ما نباشیم، خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه «شهید بهشتی از ابتدای شروع مبارزات خود آمادگی شهادت را داشتند،» افزود: شهید بهشتی مخلصانه در راه انقلاب و امام(ره) قدم برداشتند و هیچگونه مسامحه، تساهل، تسامح و سازش با ضدانقلاب را نمی پذیرفتند.
رئیس مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه «راهی را که شهید بهشتی انتخاب کرد از بین نمی رود و ما باید آن را ادامه دهیم،» تصریح کرد: از کسانی که در ایجاد این یادمان تلاش کردند تشکر می کنم. اینها باید بدانند تلاشی که کرده اند فراموش نمی شود، چرا که قرآن می فرماید هرگاه انسان کاری کند و تلاشی انجام دهد، نتیجه سعی او ارائه خواهد شد؛ حتی اگر زمان حیات او نتیجه اش ملموس نباشد.
وی با بیان اینکه «تلاش برای غیر از خدا فایده ای ندارد،» تاکید کرد: نباید صفا، صمیمیت و برادری را که اسلام برای ما آورده است، فراموش کنیم. بعد از انتخابات دعواها را کنار گذاریم، چرا که دیگر زمان برادری و رفاقت است و بعد از انتخابات باید دور هم جمع شویم و برای مردم کار کنیم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه «بهشتی یک ملت بود،» تصریح کرد: حیات ما و انقلاب ما به حیات بهشتی و یارانش بسته است و بهشتی زمانی که زنده بود، یک ملت بود و جهانی فکر می کرد و حتی ایرانی فکر نمی کرد؛ بنابراین بهشتی یک مسلمان ایرانی نبود بلکه یک مسلمان جهانی بود.
وی در پایان، با بیان خاطراتی از شهید بهشتی و توجه وی به نماز اول وقت گفت: باید از شهید بهشتی یاد بگیریم و در کارهایمان الهی، اسلامی و جهانی فکر کنیم.
به گزارش ایسنا، رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در رابطه با حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: من از اصلاح طلبان خبر ندارم، چرا که من اهل اصلاح نیستم.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 152
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران