پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5625 تاریخ : 1391/04/07-00:00:00
,21,
گرانی های امروز ناشی از بی توجهی دولت به نظر مجلس است

لاریجانی:

گرانی های امروز ناشی از بی توجهی دولت به نظر مجلس است

رئیس مجلس با با بیان اینکه تورم امروز ناشی از بی توجهی دولت به نظر مجلس در موضوع هدفمندی یارانه ها است گفت:وقتی مجلس در بحث هدفمندی یارانه ها اصرار داشت که 30 درصد درآمد، به تولی

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی و تعدادی از نمایندگان مجلس در حزب جمهوری اسلامی، شهادت این دو بزرگوار را به خانواده های آنان و نمایندگان ملت و مردم ایران تبریک و تسلیت گفت.

وی طی سخنانی با اشاره به شکل گیری حزب در ایران و ضعیف بودن این نهاد، گفت: خلاء تشکیلاتی مشکلاتی  در تربیت کادرهای ورزیده و تکوین مردم سالاری دینی بوجود آورده است بطوریکه حتی برخی مشکلات مدیریتی امروز جامعه ما معلول عدم سازماندهی در تربیت کادر است.

وی ادامه داد: مدیریت های استراتژیک در هر نظام به دانش، اطلاعات ملی و تجربه حرکت پلکانی مدیریت نیازمند است. مدیران استراتژیک هرگز بدون برنامه دراز مدت حرکت نمی کنند، از تصمیمات تاکتیکی و روزمره پرهیز می کنند و دهها ویژگی دیگر دارند.

لاریجانی با اشاره به مشکل گرانی در کشور خاطر نشان کرد: مشکل گرانی که این روزها در مایحتاج مردم نظیر نان، شیر، گوشت و مسکن بروز کرده است، جدا از خصومت دشمنان خارجی، از کاستی تدبیر درونی رنج می برد. وقتی مجلس در بحث هدفمندی یارانه ها اصرار داشت که 30 درصد درآمد، به تولید کشور کمک شود یا با شیب ملایم این مسیر طی شود یک سلیقه تاکتیکی نبود.

وی ادامه داد: از سر بررسی عمیق کارشناسی این تصمیم گرفته شد که تولید کنندگان دامی و کشاورزی و صنعت با وضعیت فعلی مواجه نشوند از این رو معتقدم مهمترین مسئله ای که مجلس و کمیسیون ها و مرکز پژوهش ها باید به عنوان اولویت ملی در نظر بگیرند تمرکز بر ساماندهی وضع اقتصادی و کمک به دولت در تصمیم گیری به قاعده است.

رئیس مجلس گفت: در هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه نیز با مسئولان دولتی جلساتی تشکیل شد برای کنترل وضعیت بازار مخصوصا در زمینه نان و شیر و گوشت که منجر به پرداخت یارانه بیشتر برای نان شد.

وی ادامه داد: در زمینه سایر موارد بحث های کارشناسی و خوبی مطرح شد و باید با همت جدی به اجرا در آید. لازم است وزیر صنعت، معدن و تجارت سریع تر در این موارد گام بردارد و زمینه آرامش جامعه را فراهم نماید. البته برای رفع مسئله گرانی باید به ریشه های آن توجه کرد. کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصاد نیز در بعد کلان اقتصادی با حضور مسئولان اجرایی بررسی های لازم را انجام دهند.

رئیس مجلس تاکید کرد: لازم است کمیسیون کشاورزی با توجه به اهمیت دسترسی مردم به مایحتاج اولیه با حضور وزیران مربوطه مستمرا نظارت و کنترل بر قیمت ها داشته و با روحیه همکاری با مسئولان دولتی، در حل مسئله گرانی اهتمام جدی داشته باشد و گزارش آن را به مجلس ارائه کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران