پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5611 تاریخ : 1391/04/06-00:00:00
,13,
مرغ برزیلی در راه بازار ایران - قیمت ها کاهش می یابد

مرغ برزیلی در راه بازار ایران - قیمت ها کاهش می یابد

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت قول داد که به زودی بازار شاهد کاهش قیمت مرغ و لبنیات خواهد بود.

 

به گزارش بانک و صنعت،  حسن رادمرد امروز با اشاره به این‌که مشکل افزایش جهانی قیمت نهاده‌های دامی، مشکل نقل و انتقال پول بر اثر تحریم‌ها علیه ایران و ایجاد مشکل حمل‌ونقل بار از بندر به مرکز، باعث شده که قیمت گوشت، مرغ و لبنیات افزایش یابد، گفت: همه این مشکلات حل شده و تا یک هفته آینده تغییرات محسوسی در قیمت مرغ و لبنیات صورت می‌گیرد.

او با اشاره به این‌که دولت برای نخستین‌بار تصمیم گرفته به موضوع قیمت‌گذاری مرغ ورود پیدا کند، گفت: امروز بعد از ظهر جلسه‌ای در این مورد برگزار می‌شود که براساس برآورد‌های ما با محاسبه کنجاله سویا 830 تومانی که به دامداران تحویل می‌شود و محاسبه‌ی نرخ دستمزد و سایر هزینه‌ها قیمت مرغ نباید بیش از 5000 تومان باشد.

رادمرد با اشاره به این‌که حجم قابل توجهی مرغ از برزیل به کشور وارد خواهد شد، گفت: بانک مرکزی تلاش کرده این مشکل نقل و انتقال پول را حل کند و به همین دلیل به زودی در قیمت‌ها کاهش قابل توجه شاهد خواهیم بود.

او در ادامه به موضوع تنظیم بازار در ماه رمضان پرداخت و با اشاره به این‌که حداقل 300 نمایشگاه عرضه‌ی مستقیم کالا در سراسر کشور همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان برپا می‌شود، گفت: این نمایشگاه‌ها 15 هزار غرفه، 11 قلم کالای اساسی شامل برنج، مرغ، روغن، خرما، گوشت و شکر را عرضه خواهند کرد.

وی افزود: 50 هزار تن برنج ایرانی به علاوه 100 هزار تن برنج تایلندی با قیمت 700 تومان، 10هزار تن مرغ منجمد وارداتی به علاوه مرغ گرم داخل، 10 هزار تن گوشت منجمد به علاوه گوشت تازه وارداتی، شکر با قیمت 1175 تومان، روغن نباتی و خرما عمده کالاهایی هستند که در این نمایشگاه‌ها وارد می‌شود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران