پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5607 تاریخ : 1391/04/06-00:00:00
,1,
مردم در موسسه های مالی با سودهای نا متعارف سرمایه گذاری نکنند

هشدار جدید بانک مرکزی،

مردم در موسسه های مالی با سودهای نا متعارف سرمایه گذاری نکنند

معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد: مردم باید توجه داشته باشند که در موسسه‌هایی که سودهای غیرمتعارف پرداخت می‌کنند سپرده‌گذاری نداشته باشند.

 

به گزارش بانک و صنعت، پس از آن‌که رییس کل بانک مرکزی در واکنش به بانک‌ها و موسساتی که بخواهند بابت سپرده‌های کوتاه‌مدت خود 20 درصد سود بدهند هشدار داد که این کار خودزنی خواهد بود، این بار معاون نظارتی بانک مرکزی در این مورد ابراز نگرانی کرده است.

پس از اعلام نرخ‌های سود جدید تاکنون چندین بار مقامات بانکی نسبت به اینکه برخی موسسات و بانک‌ها سودهای غیرمتعارف می‌دهند ابراز گلایه کرده و هشدار داده‌اند که آن‌ها نمی‌توانند تعهدات خود را عملی کنند.

مهم‌ترین این هشدارها از سوی رییس کل بانک مرکزی بوده که وی در این مورد گفته است: اگر یک بانکی می‌خواهد نرخ سود سپرده‌ها را 20 درصد در کوتاه‌مدت بدهد قطعا این بانک در پایان سال ضرر می‌کند. ممکن است ما بگوییم که این بانک از خودش ضرر می‌کند و به همین دلیل کاری به نرخ سود آن نداشته باشیم اما اگر سود سپرده‌ها را 20 درصد بدهد این بانک قطعا با مشکل مواجه می‌شود و این رقابت، ‌رقابت نیست و یک نوع خودزنی است.

پس از رییس کل بانک مرکزی این بار نوبت به معاون نظارتی بانک مرکزی رسیده است که وی در این مورد می‌گوید: مردم همه باید توجه داشته باشند که در موسسه‌هایی که سودهای غیر متعارف پرداخت می‌کنند سپرده گذاری نداشته باشند. چرا که این نشانه وجود مشکل در این موسسه‌ها است.

ابراهیم درویشی تصریح می‌کند که همیشه سود کمتر می‌تواند مضمن ثبات بیشتر باشد.

وی در مورد برنامه‌های نظارتی معاونت نظارت بانک مرکزی عنوان می‌کند: ما طی مدت فعالیتمان تاکنون اقدامات اساسی در زمینه ساماندهی موسسه‌های مالی و اعتبار انجام دادیم وبسیاری از تعاونی‌های اعتبار فاقد غیر مجاز را ساماندهی کرده‌ایم. برخی ما از موسسه‌هایی که دچار بحران مالی شده‌اند از طریق تدابیری برنامه ریزی شده است تا دارایی‌های مردم به طور کامل از بین نرود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 222
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران