پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5575 تاریخ : 1391/04/04-00:00:00
,1,
کیفیت لبنیات بخش صنعت قابل کنترل است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران

کیفیت لبنیات بخش صنعت قابل کنترل است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: کیفیت لبنیاتی که در صنعت تولید می شود قابل کنترل است و تاکنون افت کیفیتی در این محصولات مشاهده نشده است.

به گزارش بانک و صنعت، نظام الدین برزگری در حاشیه همایش سازمان استاندارد با تشکل ها و انجمن های علمی ، صنفی ، صنعتی و دانش محور در جمع خبرنگاران افزود: سازمان ملی استاندارد همچنان به مسئولیت خود در باره نظارت بر کیفیت لبنیات عمل می کند اما احتمال دارد لبنیاتی که کیفیت کمتری دارد در ماست بندی هایی که در مراکز عرضه فعالیت می کنند ، تولید شود.
وی اضافه کرد: 9 میلیون تن شیر در کشور تولید می شود که بیش از 40 درصد آن خارج از حوزه صنعت و در صنوف مختلف به لبنیات و ماست تبدیل می شود که وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کیفیت این گونه محصولات را کنترل می کند.
برزگری با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه ها از نظر قیمت تمام شده به برخی از واحدهای صنعتی فشار وارد کرده است ، افزود: باید دقت کنیم که افزایش قیمت تمام شده موجب کاهش کیفیت نشود.
برزگری با اشاره به امضای تفاهمنامه سازمان استاندارد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تدوین استانداردهای محصولات با فناوریهای بالا و همچنین شناسایی و ایجاد آزمایشگاههای مرجعی را که بتواند بر اساس شاخص های تدوین شده فناوری های جدید، محصولات را آزمایش کند از اهداف این تفاهمنامه بیان کرد.
وی اضافه کرد: سازمان ملی استاندارد تنها مرجع صدور گواهی کیفیت برای کالاها و خدمات است و ایجاد تعامل میان ظرفیت های موجود علمی و صنعتی در توسعه و جهش استانداردسازی کشور از وظایف این سازمان محسوب می شود.
تفاهمنامه سازمان ملی استاندارد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همایش سازمان ملی استاندارد با تشکلها و انجمنهای علمی ، صنفی ، صنعتی و دانش محور در سالن اجتماعات کتابخانه ملی امضا شد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 239
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران