پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5550 تاریخ : 1391/03/31-00:00:00
,21,
دادگاه فساد بزرگ مالی باید شفاف‏‌تر اطلاع ‏رسانی کند

دادگاه فساد بزرگ مالی باید شفاف‏‌تر اطلاع ‏رسانی کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قوه قضائیه توانست از آزمون پرونده فساد بزرگ مالی سربلند بیرون بیاید، گفت: سخنگوی قوه قضائیه باید در انتهای این دادگاه گزارش ک

 

احمد امیرآبادی فراهانیفعالیت قوه قضائیه در برخورد قاطع با متهمان فساد مالی را مناسب ارزیابی کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره با شفافیت دادگاه فساد مالی، گفت: این دادگاه توانست همه کسانی که در مظان اتهام قرار داشتند را به دادگاه بکشاند و آنها را به مردم معرفی کند.

وی با بیان این مسأله که دهه‏ای که در آن قرار داریم، دهه عدالت و پیشرفت نام‏گذاری شده، اضافه کرد: باید این نامی که رهبر معظم انقلاب برای دهه جاری انتخاب کرده‏اند، تنها در حد نام باقی نماند و عدالت مذکور در آن، به بهترین وجه به مردم نشان داده شود.

امیرآبادی فراهانی افزود: یکی از مصادیق عدالت آن است که اگر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد، تخلفی از او سر زد، بدون واهمه او را به دادگاه کشاند و هیچ مسامحه‏ای برایش در نظر نگرفت تا بیت‏المال از دست‏درازی‏های مفسدان در امان بماند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم شفافیت بیشتر در امر اطلاع‏رسانی دادگاه بررسی فساد بزرگ مالی را خواستار شد و گفت: نام بردن از متهمان تنها با استفاده از نام‏های اول آنها، فقط به گمانه‏زنی‏های بیشتر و انتشار اسامی مسئولانی که هیچ ارتباطی با این پرونده نداشتند، دامن زد. هرچند که رهبر معظم انقلاب بر این مسأله اصرار دارند که تا زمانی اتهام فرد اثبات نشده، نامش منتشر نشود و قوه قضائیه نیز به این دستور رهبری معظم عمل کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ابراز داشت: خائنان به ملت و مفسدان باید به مردم معرفی شوند و بهتر است قوه قضائیه نیز در پایان این دادگاه، گزارش کاملی با نام بردن از محکومان و متهمان اصلی پرونده منتشر و مفسدان را به مردم معرفی کند.

نماینده مردم قم اظهار کرد: هر کس در هر مقام و منصبی که هست، باید پاسخگو باشد و بداند منصبی که به آن تکیه زده، اعتباری است و به خاطر مردم به این مقام رسیده است. به گفته امیرآبادی، اگر کسی خیانتی کرده و خیانتش آشکار شد، باید مجازات شود و در غیر این صورت، آبروی کسانی که اتهامشان محرز نشده و جرمی مرتکب نشده‏اند، باید حفظ شود.

آخرین جلسه بررسی اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ مالی نیمه دوم تیر ماه برگزار می‏شود و پس ازآن نتایج دادگاه و احکام صادره برای متهمان به اطلاع مردم خواهد رسیدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران