پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5549 تاریخ : 1391/03/31-00:00:00
,21,
برخی متهمان برای فرار از مجازات از مسئولان اسم می‏‌برند

برخی متهمان برای فرار از مجازات از مسئولان اسم می‏‌برند

سیدحسین نقوی حسینی گفت: دادگاه بررسی پرونده فساد بزرگ مالی، باید دقت کند که آبروی برخی افراد حفظ شود. چون بعضی از متهمان برای فرار از محکومیت و مجازات، از مسئولان نام می‏

 

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به اینکه فساد مالی موسوم به سه‌‏هزار ملیاردی، بزرگ‏ترین فساد مالی رخ‏داده در جمهوری اسلامی ایران است، گفت: قوه قضائیه انصافا به خوبی توانست این دادگاه را برگزار کند و همه متهمان را صرف نظر از نام و جایگاه‏شان به محکمه بکشاند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دادگاه بررسی‏کننده اتهامات متهمان فساد بزرگ مالی، توانست تقریبا همه کسانی را که قصد داشت به پای میز محاکمه بکشاند، به دادگاه بخواند و بی هیچ فشاری، آنها را بازخواست کند.

وی افزود: انتظارات مردم از قوه قضائیه و دادگاه در طول برگزاری آن به خوبی برآورد شد؛ اما منتظرند تا این دادگاه در زمان صدور حکم نیز به همان خوبی و بدون در نظر گرفتن مصالح، احکام مجرمان را صادر کند. حتی اگر برخی از آنها جزء مسئولان باشند یا سمتی در دستگاه‏های مختلف داشته باشند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان این‏که برقراری عدالت، با گرفتن ژست رفتارهای عدالت‏خواهانه تفاوت دارد، اضافه کرد: در برخورد با عوامل فساد مالی باید دو نکته را قضات محترم و رسانه‏ها در نظر داشته باشند. نخست آنکه انتظار مردم، مجلس، دولت، مقام معظم رهبری و همه دلسوزان انقلاب و نظام اسلامی آن است که هیچ مسامحه‏ای نسبت به مسئولان صورت نگیرد؛ حتی اگر آن متهم در دستگاه یا نهادی جایگاهی داشته باشد. نکته دوم هم آن است که اگر متهمی، اتهامش اثبات نشد، به مردم معرفی و از او اعاده حیثیت شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‏‌ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اگر یکی از مسئولانی که در دادگاه حاضر شده، اتهامش محرز شود، نباید هیچ مسامحه‏ای برای او در نظر گرفت، اظهار داشت: اما اگر مسئولی، اتهاماتش در رابطه با فساد مالی اثبات شد، باید او را بیشتر از دیگران سرزنش کرد و کوچک‏ترین مسامحه‏ای برایش در نظر نگرفت. چون او با سوءاستفاده از اعتماد مردم به خود، به بیت‏المال دست‏درازی کرده است.

نقوی حسینی همچنین گفت: برخی از متهمان دادگاه فساد بزرگ مالی، با نام بردن از مسئولان، قصد داشتند تا خود را پشت سر آنها پنهان کنند و به این ترتیب با منحرف کردن اذهان عمومی و دادگاه از اتهامات آن فرد، دادگاه را به بیراهه بکشانند که قضات این پرونده باید در این زمینه دقت بیشتری کنند و اگر از مسئولی نامی برده شده و اتهامش اثبات نشده است، از او اعاده حیثیت کنند.

آخرین جلسه دادگاه بررسی فساد بزرگ مالی، نیمه دوم تیرماه برگزار می‏شود و پس از آن باید منتظر ماند تا احکام متهمان این دادگاه به اطلاع عموم برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران