پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5545 تاریخ : 1391/03/31-00:00:00
,6,
کاهنده های سوخت ، دروغ محض است

راننده ها فریب نخورند،

کاهنده های سوخت ، دروغ محض است

مدیر اجرا و نظارت بر استاندارد های خودرویی ایران خودرو با هشدار به مصرف کنندگان تصریح کرد : کیت ها و مواد شیمایی که به عنوان کاهنده مصرف سوخت در بازار عرضه می شود ، هیچ ت

به گزارش  بانک و صنعت به نقل از ایکوپرس ، کیوان وزیری گفت : فریب تبلیغات دروغین افراد سودجو در مورد کیت ها و قرص های کاهنده مصرف سوخت را نخورید.
وی افزود : این نوع از محصولات تنها به منظور سود جویی و سوء استفاده از شرایط افزایش قیمت سوختن عرضه می شود و به ویژه روی سیستم های انژکتوری مجهز به ECU هیچ اثری ندارند.
کیوان وزیری با اشاره به نوعی از کیت هایی که با ادعا کاهش مصرف سوخت به بازار آمده است ، اظهار داشت : این دسته کیت ها که روی لوله های سوخت رسانی نصب می شود ، هیچ اثری در کاهش مصرف سوخت ندارد و عرضه کنندگان فقط برای فروش محصولات خود از روش های مختلف تبلیغ می کنند.
مدیر اجرا و نظارت بر استاندارد های خودرویی ایران خودرو افزود : در علم موتور و قوای محرکه نیز تاکنون در خصوص اثر این قبیل و سایل اضافه مقاله علمی و مورد تایید داده نشده است.
وی مواردی را که به سوخت افزوده و با عنوان مکمل یا قرص کاهش مصرف سوخت از آن نام برده می شود ، مخرب ترین ماده در این زمینه دانست و گفت : این مواد به دلیل افزایش آلایندگی و اثر عمیق تخریبی و متالورژیکی و زیست محیطی باید 100 درصد غیر قانونی از نظر استاندارد های آ لایندگی اعلام شود.
وزیری ، خوردگی و اختلال در ایمنی و عملکرد موتور را از دیگر عواقب استفاده از این قبیل مواد افزودنی ها نام برد و رفتار رانندگی را مهمترین عامل در کاهش مصرف سوخت دانست.
وی گفت : اگر اینگونه کیت ها و مواد شیمایی به عنوان کاهنده مصرف سوخت مورد تایید قرار می گرفت قطعا در خطوط تولید همه خودرو سازان معتبر جهانی با توجه به رقابت پذیری درکاهش مصرف سوخت و ارتقاء سطح آلایندگی استفاده می شد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران