پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5529 تاریخ : 1391/03/30-00:00:00
,5,
 تولید محصولات پتروشیمی افزایش یافت

تولید محصولات پتروشیمی افزایش یافت

صنعت پتروشیمی در سه ماه نخست امسال بیش از 7 میلیون تن تولید کرده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 9 درصد رشد داشته است.

 مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: شرایط پایدار در شرکت های پتروشیمی که زنجیره آنها در کشور قرار دارد، بیش از دیگر شرکت های تولیدی است.

علی محمد بساق زاده با اشاره به افتتاح پروژه های پتروشیمی اروند، اسکله مایعات و تفکیک هوای مارون افزود: به تازگی نیز راه اندازی واحدهای اسمزمعکوس (RO) پتروشیمی فجر و اسید نیتریک کارون انجام شد که خوشبختانه واحد اسید با ظرفیت بالای 100درصد آزمایش خود را پشت سر گذاشت.

وی درباره آخرین وضعیت پروژه های DM پتروشیمی فجر، مجتمع شیمی تکست آریا و NF3 اظهار کرد: این پروژه ها به زودی با پایان مراحل پایانی به بهره برداری خواهند رسید.

بر پایه این گزارش، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیش تر گفته بود: امسال با بهره برداری از چند مجتمع پتروشیمی، تولید و صادرات فرآورده های پتروشیمی با تنوع بازارهای جدید همراه خواهد بود.

علی محمد بساق زاده اظهار کرده بود: تحریم صنعت پتروشیمی ایران، تاثیر خاصی بر تولید و صادرات ندارد و کشورهای زیادی از جمله کشورهای اروپایی همچنان خواستار خرید از ایران هستند.

وی افزوده بود: صنعت پتروشیمی ایران علاوه بر تامین نیاز داخل، فرآورده های پتروشیمی را با بازاریابی مناسب شرکت های تولید کننده که از قبل انجام شده، به بازارهای هدف صادر می کند که از روند مطلوبی برخوردار است.

به گفته بساق زاده، بخشی از صادرات محصولات پتروشیمی ایران که پیش از این به کشورهای اروپایی صادر می شد، اکنون به کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین صادر می شود و کشورهای آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه، خاور دور، شبه قاره هند و اروپا به ترتیب بیشترین سهم ارزشی صادرات محصولات پتروشیمی را به خود اختصاص داده اند.

ارزش صادرات محصولات پتروشیمی در دولت های نهم و دهم با 517 درصد افزایش از 2.3 میلیارد دلار به 14.2 میلیارد دلار رسید.

در این مدت ارزش فروش داخلی محصولات پتروشیمی نیز با 548 درصد افزایش از 16052 میلیارد ریال به 104002 میلیارد ریال افزایش یافت.

آمار نشان می دهد که در این مدت 167 درصد به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی  افزوده شده و در این مدت استفاده از ظرفیت خالی صنایع پتروشیمی به نحو چشمگیری افزایش یافته استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران