پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5527 تاریخ : 1391/03/30-00:00:00
,5,
عرضه گازوئیل یورو ۵ از ماه آینده

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد:

عرضه گازوئیل یورو ۵ از ماه آینده

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: از ماه آینده امکان عرضه نفت و گاز یورو ۵ در کشور فراهم شده و به تدریج در بخش حمل‌ونقل این عرضه گسترش می یابد.

 جلیل سالاری، در ماه آینده امکان عرضه نفت و گاز یورو 5 در کشور فراهم شده و به تدریج در بخش حمل‌ونقل این عرضه گسترش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: با توجه به بهره‌برداری از پروژه‌های بهینه‌سازی دو مجتمع پالایشی در مجموع امکان عرضه 25 میلیون لیتر گازوئیل یورو 5 برای بخش حمل‌ونقل در کشور وجود خواهد داشت.
سالاری همچنین در تشریح برنامه‌های آینده ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی با اشاره به ایجاد 4 انبار بزرگ فرآورده‌های نفتی در آینده نزدیک اظهار داشت: انبار کرمان در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، انبار صادراتی بندر ماهشهر و بیرجند نیز در دست ساخت است، انبار ملایر تکمیل شده و انبار فرآورده‌های نفتی شیراز نیز در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه در قانون بودجه ورود بخش خصوصی به مسیر عرضه و تقاضای فرآورده‌های نفتی پیش‌بینی شده است، گفت: براین اساس بهره‌برداری یا ساخت مخازن را به روش BOO و BOT و با تأمین منابع اعتبار توسط بخش خصوصی به این بخش واگذار می‌کنیم.
سالاری افزود: در بهره‌برداری از انبارها به ازای هر لیتر ذخیره‌سازی به بخش خصوصی کارمزد پرداخت می‌شود؛ بخش عملیات پخش فرآورده‌های نفتی عمدتاً توسط پیمانکاران انجام می‌شود و در بخش انبارها نیز به همین گونه خواهد بود.
وی درباره حل و فصل مشکل جایگاه ‌داران بنزین گفت: نظام مدیریت جایگاه نظام کارمزدی است و براساس درجه‌بندی رفتار می‌شود وبخشی از انتظارات که منطقی و قابل قبول است در محدوده امکانات ما قابل اجابت خواهد بود اما بعضی انتظارات نیز در حد شرایط جایگاه و قابل قبول نیست.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان اینکه دستورالعملی برای رعایت عدالت بین جایگاهها براساس میزان مصرف آنها تنظیم شده است، افزود: در هماهنگی با جایگاه‌دارانن، جایگاههایی که فروشی کمی دارند از کامزد پایه‌ای بهره‌مند می‌شوند و دستورالعمل براین اساس بازنگری شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: میزان کارمزد در چارچوب بودجه مصوب سالانه تخصیص می‌یابد و افزایش کارمزد سالانه در سال‌های اخیر بیش از افزایش بودجه سنواتی بوده است.
وی اظهار داشت: پیشنهاداتی درباره بهبود وضعیت کارمزد و ایجاد نظام حق‌العمل‌کاری برای تعادل بین جایگاههای پرفروش و کم‌فروش ارائه شده است و شاید نظام بهره‌برداری از جایگاه برای ایجاد رقابت به نظام چندجایگاه تغییر کند.
سالاری با اشاره به بهبود سطح درآمد جایگاههای کم‌فروش و امکان خدمات‌رسانی به آنها خاطر نشان کرد: با بانکها برای دریافت تسهیلات کوتاه‌مدت توسط جایگاهها و نوسازی وارد مذاکره شده‌ایمارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران