پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5524 تاریخ : 1391/03/30-00:00:00
,17,
افزایش 70 درصدی صادرات محصولات غذایی

افزایش 70 درصدی صادرات محصولات غذایی

مزیت‌های نیروی انسانی، فناوری ماشین‌آلات و بازار منطقه‌ای، موجب افزایش 70 درصدی صادرات در بخش صنایع غذایی شده است.

 ابوالحسن خلیلی دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ،از افزایش 70 درصدی صادرات در  این بخش خبر داد و گفت:‌با توجه به مزیت‌های نیروی انسانی، فناوری، ماشین‌‌آلات، بازار ملی و منطقه‌ای 500 میلیون نفری، از ظرفیت‌های خوبی برای صادرات محصولات صنایع غذایی برخوردار است.

وی افزود: صادرات محصولات صنایع  غذایی از سال 1382 که 250 دلار بوده روند رو به رشد داشته و از 900 میلیون دلار در سال 89 با 70 درصد افزایش به بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار در سال جهاد اقتصادی (سال گذشته) رسید.

خلیلی به تنوع کمی و کیفی محصولات غذایی ایران و توجه به بازارهای منطقه ای اشاره کرد و اظهار داشت:‌تا سال 89 شیرینی و شکلات دو محصول با رتبه برتر صادرات صنایع  غذایی بودند که در سال 1390 گوی سبقت و رتبه نخست را صنایع لبنی با 542 میلیون دلار از آن خود کرد و صادرات شکلات هم به بیش از 467 میلیون دلار رسید.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت بازار کشورهای منطقه گفت: قطر هم در کنار دیگر مناطق مورد توجه ایران است و در بلند مدت به دنبال پایداری، استمردار صادرات و گسترش بازارهای فرامنطقه‌ای در مناطقی مثل آفریقا هستیم.

دبیر انجمن‌های صنفی صنایع غذایی از ا فزایش صادرات محصولات صنایع غذایی به عراق خبر داد و گفت:‌ترکیه به دلیل تبلیغات وسیع،‌حمایت دولتی و روان بودن صادرات رقیب جدی ایران استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران