پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5522 تاریخ : 1391/03/30-00:00:00
,7,
2 میلیون و 300 هزار سکه بهار آزادی در راه بازار

بانک مرکزی:

2 میلیون و 300 هزار سکه بهار آزادی در راه بازار

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد : حدود دو میلیون و سیصد هزار قطعه سکه پیش فروش شده تمام بهار آزادی سر رسید شده است و تا هفته های آینده روانه بازار می شود.

 مدیر اداره بررسیها و سیاستهای اقتصادی بانک مرکزی گفت: درپنج مرحله پیش فروش سکه بهار ازادی که از بهمن سال گذشته انجام شد، در مجموع 9 میلیون و سیصد هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی پیش فروش شده و تاکنون شش میلیون و سیصد هزار قطعه از ان سررسید شده است.
پیمان قربانی افزود : پنج میلیون وهفتصد هزار قطعه سکه بهار ازادی معادل 91 درصد سکه های سررسید شده تا کنون تعیین تکلیف شده است.
این مقام مسئول در بانک مرکزی گفت :‌ از مجموع سکه های سررسید شده معادل 57.5 درصد ، سکه دریافت شد و 33.5 درصد نیز از ابزارهای جایگزین استفاده شده است .
وی بیشترین استفاده کنندگان از ابزارهای جایگزین را مربوط به پیش خریداران مرحله دوم (پیش خریداران با قیمت 627 هزار تومان ) اعلام کرد و افزود : 67.5 درصد پیش خریداران مرحله دوم به جای دریافت سکه از ابزارهای جایگزین به ویژه اوراق گواهی سپرده با نرخ سود 24 درصد استفاده کرده اند.
مدیر اداره بررسیها و سیاستهای اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر تعهد این بانک تا واگذاری آخرین سکه های پیش فروش شده گفت : برخی از پیش خریداران سکه که زمان تحویل سکه آنان فرا رسیده است ، هنوز برای دریافت یا تعیین تکلیف ان مراجعه نکردند و با ادامه این روند پیش بینی می شود عملیات واگذاری سکه های پیش خرید شده تا پایان سال ادامه داشته باشد.
قربانی افزود : از سه ابزار جایگزین سکه های پیش خرید شده فقط دریافت گواهی سپرده با نرخ سود جدید 20 درصد  باقی مانده است.
نرخ سود این اوراق پیش تر  24 درصد بودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران