پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5518 تاریخ : 1391/03/28-00:00:00
,5,
 20 میلیارد دلار طرح زیربنایی گاز اجرا می شود

در برنامه پنجم توسعه

20 میلیارد دلار طرح زیربنایی گاز اجرا می شود

علیرضا غریبی با تاکید بر نقش مهم منابع مالی در پیشبرد اجرای طرح ها، از اجرای 20 میلیارد دلار طرح زیربنایی در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در برنامه پنجم توسعه خبر داد.

 

 

به گزارش بانک و صنعت، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران  با بیان این که اجرای 10 هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی و ساخت 50 تاسیسات تقویت فشار گاز طرح های مصوب این شرکت در برنامه پنجم توسعه است، افزود: اجرای به موقع این طرح ها به برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد و تامین اعتبارات مالی از جمله عوامل مهم برای تحقق این برنامه ریزی است.

علیرضا غریبی با بیان این که تولید 4.1 میلیارد مترمکعب گاز از برنامه های مصوب برنامه پنجم توسعه اقتصادی است،‌ اظهار کرد: انتقال این حجم گاز به سرمایه گذاری قابل توجهی برای احداث خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار جدید نیاز دارد و درآمدهای داخلی شرکت ملی گاز نمی تواند به تنهایی برای دستیابی به این اهداف کافی باشد.

وی تاکید کرد: شرکت ملی گاز ایران برای اجرای طرح های خود نیازمند پشتیبانی و حمایت بیشتری از سوی وزرات نفت است،‌ ضمن آن که چرخش روان سیستم بانکی کشور نیز با تامین تسهیلات مالی طرح ها می تواند نقش مهمی در این خصوص ایفا کند.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: نگاه برنامه ای از نظر تامین منابع مالی باید تغییر کند تا برنامه انتقال گاز، رشدی متناسب با روند تولید آن داشته باشد به این معنا که باید به تامین منابع مالی احداث خطوط لوله همچون بخش تولید گاز نگاهی همسو داشت تا هر دو بخش حرکتی متناسب با یکدیگر، داشته باشند.

غریبی تامین منابع مالی را در تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه مهم برشمرد و گفت: هم اکنون در سال دوم برنامه پنجم توسعه قرار داریم و جذب اعتبارات مالی باید به گونه ای باشد که از سال سوم به بعد بهره برداری تدریجی از طرح ها آغاز شود؛ بنابراین برای تامین منابع مالی باید فکر اساسی تری کرد تا اجرای آنها در عمل با مشکل رو به رو نشود.

وی با تاکید براین که شرکت ملی گاز باید مورد حمایت و پشتیبانی بیشتری از سوی وزارت نفت قرار گیرد،‌ تصریح کرد: اختصاص بخشی از درآمدهای حاصل از فروش مایعات گازی به شرکت ملی گاز همچون گذشته، در کنار دیگر حمایت های مالی وزارت نفت می تواند عامل موثری برای شتاب بخشیدن به اجرای طرح ها باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، وزارت نفت می تواند به عنوان راهبر اصلی، در تامین منابع مالی شرکت ملی گاز که طرح های متعدد و بزرگی را اجرا می کند،‌ دخیل باشد؛ ضمن آن که با تعهد باز پرداخت به نظام بانکی،‌ این شرکت (شرکت ملی گاز ایران) را در وظیفه ملی و میهنی خود یاری دهد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران