پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5511 تاریخ : 1391/03/28-00:00:00
,13,
قیمت مرغ در عرش سیر می کند!!

افزایش بی سابقه،

قیمت مرغ در عرش سیر می کند!!

به دولت و وزیران دستگاه های مربوطه توصیه می شود که اکنون زمان واردات مرغ به کشور برای تنظیم بازار است ، البته واردات از نوع چینی آن نباشد.

قیمت گوشت مرغ از اوایل سال گذشته از کیلویی 2 هزار و 800 و 2 هزار و 900 تومان تا همین زمستان پارسال به علت آنچه تولید کنندگان عدم صرفه اقتصادی و مشکلات تولید و هزینه ها می نامیدند در حال افزایش باید

قیمت مرغ که تا اوایل اردیبهشت ماه امسال هم کیلویی 4 هزار و 100 تا 4 هزار و 500 تومان " مرغ معمولی و مرغ سبز " در نوسان بود ، اکنون با ورود و شیوع تب کنگو به رقمی نجومی رسیده است، جایی که دیگر دست اقشار کم در آمد به این پروئتین کم خاصیت با وجود آنتی بیوتیک ها  و هورمون ها هم نمی رسد.!

در حال حاضر قیمت مرغ در برخی شهرهای کشور از جمله در شهر رشت مرکز استان گیلان " مرغ معمولی به 5 هزارو 700 تومان و مرغ سبر " یا مزغ سالمتر و بهدشتی تر" کیلویی 6 هزارو 800 تومان است که افزایش آن برای خانواده های غیر قابل قبول است.

بازار عرضه و تقاضا به علت استقبال مردم به گوشت مرغ که ناشی از شیوع بیماری تب کنگو در گوشت قرمز است از کنترل خارج شده است و ظاهرا هیچ دستگاه نظارتی هم امکان نظارت ندارد. تولید کنندگان و واسطه های نیز این اوضاع را بسیار مناسب دیده و برغم آنکه تولید از قبل داشته و دارند و هزینه ها همان هزینه های قبلی است ، آما به علت تقاضا نرخ ها را صددرصد گران تر کرده اند.!!؟

در این اوضاع و احوال باید استانداران، سازمان های جهاد کشاورزی ، اتحادیه های تولید مرغ ، صنعت و تجارت ، بازرسی و تعزیزات حکومتی وارد صحنه شده و اجازه احجاف بیش از این را ندهند.

کارشناس های تغذیه به مردم توصیه می کنند که از مصرف گوشت قرمز نپخته و فریز نشده جدا خودداری کنند و حتما گوشت کباب " کوبیده یا برگ " تا مدتی نخورند. آندسته از خانواده ها که به سلامت خود اهمیت می دهند و با اخبار سروکار دارند، متوجه خرید مرغ شده اند و همین امر سبب به هم خوردن تناسب عرضه و تقاضا شده است.

 

 

براساس آخرین گزارش در هفته گذشته، قیمت برخی اقلام در بازار نوسان داشت و کالا هایی هم ثابت ماند.

لبنیات و تخم مرغ

در گروه لبنیات بهای تمام اقلام این گروه ثابت بود. قیمت تخم مرغ معادل 0.3 درصد افزایش داشت.

برنج و حبوب

در گروه برنج بهای برنج داخله درجه یک معادل 0.5 درصد افزایش ولی قیمت برنج وارداتی غیر تایلندی و برنج داخله درجه دو هر یک 0.1 درصد کاهش یافت. در گروه حبوب بهای عدس بدون تغییر بود. قیمت لوبیا چشم بلبلی معادل 0.5 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 1.3 درصد افزایش داشت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد گزارش، در گروه میوه های تازه قیمت سیب قرمز و زرد تخم لبنان به ترتیب معادل 2.6 درصد و 6.0 درصد، زردآلو 4.2 درصد و گیلاس 5.0 درصد افزایش ، ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.8 درصد تا 10.7 درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های برگی ثابت بود. بهای لوبیا سبز معادل 1.6 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 2.5 درصدتا 33.0  درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد بررسی، بهای گوشت تازه گاو و گوساله معادل 0.5 درصد و گوشت مرغ  3.7 درصد افزایش یافت و قیمت گوشت گوسفند بدون تغییر بود.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته مورد گزارش، بهای چای خارجی معادل 1.6 درصد افزایش ولی قیمت شکر و روغن نباتی مایع هر یک 0.1 درصد کاهش داشت. بهای قند و روغن نباتی جامد ثابت بود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران