پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5508 تاریخ : 1391/03/28-00:00:00
,21,
مراعات شرایط کشور را نکنیم، آشفتگی پدید می آید

رئیس مجلس:

مراعات شرایط کشور را نکنیم، آشفتگی پدید می آید

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تندروی در بیان مطالب به صلاح کشور نیست، گفت: نکته ای که می گویم شاید گستاخی تلقی شود اما در کشورمان دریدگی گفتاری وجود دارد به این مع

به گزارش بانک و صنعت، دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در اجتماع روحانیون، نخبگان و مجمع نمایندگان استان همدان  با بیان اینکه برگزاری این گونه مجامع برای توسعه کشور بسیار مفید است، گفت: توسعه کشور تنها به این نیست که در مرکز کشور تصمیم گیری شود بلکه توسعه باید با رفت و برگشت و حضور نخبگان همراه باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشورمان از ظرفیت نخبگان به خوبی استفاده نمی شود، گفت: این گونه نشست ها موجب می شود نخبگان در کنار هم قرار بگیرند که این دست به دست هم دادن برای کشور مفید است و امید است با هوشمند کردن برگزاری این نشست ها از ظرفیت این نخبگان به خوبی استفاده کنیم. البته ما تلاش کرده ایم سازوکاری برای استفاده از ظرفیت نخبگان استانی در مجلس نهم به وجود بیاوریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون در شرایط حساس منطقه ای به سر می بریم، گفت: شاید در هیچ زمانی مختصات فعلی منطقه وجود نداشته است با توجه به اینکه وضعیت خاورمیانه نکات مثبت و روبه جلویی دارد و از سوی دیگر شرایط حساس از لحاظ خطرناک بودن اوضاع پیش رو داریم.

لاریجانی به اوضاع کنونی مصر اشاره کرد و گفت: وضعیت مصر کنونی نشانگر خطرناک بودن اوضاع است چرا که غربی ها با هدف غضب آلود می خواهند اهداف انقلاب مصر را تغییر دهند.

وی همچنین به نکات مثبت تحولات منطقه اشاره کرد وگفت: نکته مثبت تحولات منطقه در این است که حرکت بیداری توان مسلمانها را افزایش داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص مذاکرات هسته ای گفت: مسئله هسته ای هم اکنون در مرحله حساسی است و جنگ اراده ها در آن حاکم شده است لذا باید از زمان به درستی استفاده کرد.

لاریجانی تصریح کرد: غرب تجربه های زیادی از لحاظ ستیز با ایران داشته و الان مرحله نهایی به لحاظ استفاده از تجربه های مختلف است. در شرایط فعلی دیپلماسی اقتضا می کند بر برخی نکات مانند اقتصاد توجه زیاد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم پایداری در مسئله هسته ای دقیق تفسیر شود باید در مسئله اقتصادی کار جدی کنیم زیرا نباید با هر خبر از مذاکرات هسته ای وضعیت اقتصاد دگرگون شود.

لاریجانی به تورم موجود در عرصه اقتصادی اشاره کرد و افزود: وضعیت کشور از نظر تورمی قابل پیش بینی بود و اگر برنامه ریزی دقیقی توسط مسئولان صورت می گرفت وضعیت جامعه به اینجا نمی رسید. نباید شتاب تورمی اشکالی به مردم وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه نقدینگی موجود در سیستم بانکی باید به سمت تولید برود، گفت: در غیر این صورت افزایش نقدینگی به جامعه آسیب وارد می کند. باید در شرایط فعلی از زمان استفاده کنیم و بهترین روش ماندگاری اقتصاد مستمر است که از رونق تولید به دست می آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید با فضا سازی و حاشیه های سیاسی به گونه ای عمل کرد که مشکلات اصلی مردم دیده نشود، گفت: در دوماه اخیر گرانی شیر و نان مشکل روانی در کشور ایجاد کرده که این مشکلات باید عالمانه و دقیق بررسی شود تا بتوان آن را حل کرد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشورمان با تصمیمات لحظه ای قابل درمان نیست، گفت: امروز باید به دغدغه ها و انتقادات مراجع توجه کرد چرا که آنها تنها حرفهای مردم را مطرح می کنند. معتقدم آثار بیرونی فشار به مردم بر دیپلماسی اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود توجه به آرامش داخل کشور را ضروری عنوان کرد و افزود: توسعه در بستر نامتلاطم به وجود نمی آید بلکه آشفتگی فکری موجب عدم رونق در کشور می شود به خصوص برخی اظهارات که می تواند در وجه دینی، اقتصادی و سیاسی مشکلات را زیاد کند.

لاریجانی تاکید کرد: شرایط فعلی مناسب مشوش کردن فضای جامعه نیست و فکر می کنم کمتر حرف زدن به صلاح جامعه است. نعمت آزادی نباید موجب شود ذهن جامعه توسط برخی مشوش شود.

وی با اشاره به اینکه فضای تخریبی مسیر درستی در کشور نیست، اظهار داشت: دلسوزان نظام باید توجه کنند در شرایط فعلی به وحدت درونی در کشور نیاز داریم  که البته این به معنای غفلت از مشکلات نیست بلکه نوع طرح مشکلات اهمیت دارد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران