پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5488 تاریخ : 1391/03/26-00:00:00
,5,
پیشرفت 85 درصد مرحله دوم طرح توسعه پالایشگاه لاوان

پیشرفت 85 درصد مرحله دوم طرح توسعه پالایشگاه لاوان

مرحله دوم طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی ظرفیت تولید پالایشگاه لاوان با 85 در صد پیشرفت تا پایان شهریور به بهره برداری می رسد .

با بهره برداری کامل از این طرح ، تولید بنزین  در این پالایشگاه روزانه از یک میلیون لیتر به 2 میلیون و 800 هزار لیتر افزایش می یابد .
مجری طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه لاوان گفت : هدف از اجرای این طرح افزایش کمی و کیفی تولیدات و میزان پالایش نفت خام و حفاظت محیط زیست است .
محمد علی دادور افزود : با راه اندازی واحد گوگرد سازی و استحصال 30 تن گوگرد موجود در  گازوئیل ، میزان گوگرد پخش شده در محیط زیست  از 10 هزار پی پی ام به 50 پی پی ام کاهش می یابد که با استانداردهای اروپا برابری می کند .
تولید یک میلیون لیتر سوخت جت و افزایش تولید گاز مایع ال پی جی از 30 به 200 تن در روز از دستاوردهای بهره برداری از مرحله دوم طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه لاوان است .
بنزین و فرآورده های تولیدی در پالایشگاه لاوان برابر با استانداردهای یورو4 اروپا است وقابلیت عرضه در بازارهای جهانی را دارد.
مجری طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه لاوان هزینه اجرای طرح توسعه را 500 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : 78 میلیارد تومان آن در مرحله نخست هزینه شده است .
این مرحله از طرح اردیبهشت پارسال با حضور میر کاظمی وزیر نفت کشور به بهره برداری رسید.
افزایش پالایش نفت خام از 30 به 50 هزار بشکه و نفت گاز از یک میلیون به 2 میلیون و 750 هزار لیتر در روز از نتایج بهره برداری از مرحله نخست طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه لاوان بود .
این پالایشگاه به لحاظ تولید فرآورده های نفتی هشتمین پالایشگاه کشور است .
در کشور9 پالایشگاه تولید فرآورده های نفتی  وجود دارد .
پالایشگاه لاوان از سال 1355 با ظرفیت تصفیه روزانه 20 هزار بشکه نفت خام آغاز بکار کرد.
جزیره لاوان در 360 کیلومتری بندرعباس در آبهای خلیج فارس در نزدیکی جزیره کیش واقع است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران