پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5486 تاریخ : 1391/03/26-00:00:00
,1,
مجوز صرافی های متخلف ابطال می شود

هشدار بانک مرکزی؛

مجوز صرافی های متخلف ابطال می شود

بانک‌مرکزی اسامی 626 صرافی مجاز، فاقد اعتبار، مجوز باطل شده و در حال تمدید مجوز را اعلام کرد.

بانک مرکزی و رییس‌کل آن بارها به صرافی های متخلف هشدار داد که با صرافی‌هایی که از قوانین تخلف کنند مقابله خواهند کرد و اگر لازم شد روی مجوزشان را باطل خواهد کرد.

بعد از مذاکرات اسفند ۹۰ اتحادیه کشوری طلا و جواهر و بانک مرکزی که با حضور نیروی انتظامی برگزار شد، این هشدار ها رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت.

 

  

این اتحادیه در این جلسه، دو ماه مهلت گرفت تا   مجوزهایی که به صرافی‌ها برای خرید و فروش ارز داده باطل اعلام کند اما وقتی مهلت به آخر رسید و خبری از ابطال جواز فعالیت این صرافی‌ها نشد، بانک مرکزی فهرست این گروه از معامله‌گران را از کانون صراف‌ها گرفت و به دست نیروی انتظامی داد تا تکلیف‌شان از طریق برخورد قضایی مشخص شود.


حالا اما در سال ۹۱ و در حالی که نزدیک به ۳ ماه از این سال گذشته، معاون نظارت بانک مرکزی ، این مساله را آغاز راه می داند.

 

 

ابراهیم درویشی  معاون نظارت بانک مرکزی می گوید : از فعالیت صرافی‌های غیرمجاز با هماهنگی ستاد مبارزه با مفاسد، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات ممانعت می‌شود و این صرافی‌های غیرمجاز بسته خواهند شد.


در هر حال،  ساماندهی صرافی‌ها طی چند سال اخیر در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است و با تشدید برخورد و نظارت بر عملکرد صرافی‌ها از سال گذشته با افزایش نرخ دلار و ایجاد نابسامانی‌هایی در بازار ارز جدی‌تر شد.

 

بانک مرکزی نسبت به فعالیت صرافی‌ها زیر نظر بانک مرکزی هشدار داده و اعلام کرده است که باید صرافی‌ها برای فعالیت خود مجوز از بانک مرکزی دریافت کننند و بر اساس قوانین و مقررات بانک مرکزی ناظر بر عملکرد صرافی‌ها خرید و فروش و فعالیت ارزی داشته باشند، در غیر اینصورت پلمپ می‌شوند


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 225
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران