پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5466 تاریخ : 1391/03/24-00:00:00
,1,
 بازدهی 32 درصدی سهام بانک اقتصادنوین

دکتر بت‌شکن خبر داد؛

بازدهی 32 درصدی سهام بانک اقتصادنوین

مدیرعامل بانک اقتصادنوین گفت: سهام بانک اقتصادنوین در سال گذشته بازدهی بیش از 32 درصد برای سهامداران به همراه داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بانک اقتصادنوین، دکتر محمدهاشم بت‌شکن در گزارش خود به سهامداران این بانک در مجمع عمومی عادی سالانه برای بررسی صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 1390 با اشاره به اینکه بازده مطلوب سهام بانک در بازار سرمایه موجب شد سهام بانک مورد استقبال فعالان بازار سرمایه قرار بگیرد، افزود: در سال جاری تلاش خواهیم کرد این روند همچنان ادامه داشته باشد.
وی اظهار داشت: عملکرد بانک در شاخص‌های مختلف موجب شد تا بازده مطلوب نصیب سهامداران بانک گردد.
وی با اشاره به وضعیت مناسب بانک اقتصادنوین در بازار پولی کشور، گفت: مجموع سپرده‌ها نزد بانک اقتصادنوین در پایان سال 1390 از مرز 151 هزار میلیارد ریال گذشت که نسبت به رقم 115 هزار میلیارد ریال پایان سال 1389 بیش از 30 درصد رشد نشان می‌دهد.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین ادامه داد: دستیابی به این رشد در شرایطی به دست آمده است که میزان رشد مجموع سپرده‌های شبکه بانکی حدود 24 درصد بود که این تفاوت نشان‌دهنده عملکرد مناسب بانک اقتصادنوین در تجهیز منابع است.
دکتر بت‌شکن گفت: در بخش سپرده‌های مدت دار ارزی بانک اقتصادنوین نیز در سال گذشته شاهد رشد خیره کننده 148 درصدی بودیم، ضمن اینکه میزان اعتبارات اسنادی گشایش یافته در بانک اقتصادنوین در پایان سال گذشته نسبت به زمان مشابه قبل از آن 108 درصد رشد نشان می‌دهد.
وی همچنین به رشد 29 درصدی دارایی‌های این بانک در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مجموع دارایی‌های بانک اقتصادنوین در پایان سال گذشته از مرز 176 هزار میلیارد ریال گذشت که در مقایسه با میزان 136 هزار میلیارد ریالی دارایی‌های بانک در پایان سال 1389 حدود 40 هزار میلیارد ریال رشد نشان می‌دهد.
دکتر بت‌شکن در ادامه گزارش خود به سهامداران بانک اقتصادنوین در مجمع عمومی عادی سالانه با اشاره به نسبت مناسب کفایت سرمایه در این بانک، گفت: نسبت کفایت سرمایه در بانک اقتصادنوین نزدیک به 12 درصد است که نشان‌دهنده منطبق بودن عملیات بانکی با استانداردهای بین‌المللی است.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین گفت: به منظور افزایش بهره‌وری 20 کمیته تخصصی در بانک تشکیل شده تا مباحث و موضوعات جاری بانک با تمامی ابعاد و با حضور مدیران خبره مربوط به هر موضوع بررسی و بهترین تصمیم اتخاذ شود. علاوه بر این 7 کمیته نیز با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و معاونین مدیرعامل در بانک تشکیل شده که مباحث استراتژیک بانک در این کمیته‌ها مطرح می‌شود.
وی گفت: به منظور کنترل و پوشش مخاطرات عمده در بانک اقتصادنوین انواع ریسک‌های عملیات بانکی شامل ریسک نقدینگی، اعتباری، نوسانات نرخ ارز، نرخ سود، تجاری و عملیاتی توسط کمیته‌های مرتبط مورد بررسی و ابعاد مختلف هر موضوع مشخص و برنامه‌های مربوطه تنظیم شده است.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین در ادامه دست‌یابی به عنوان "بانک پیشرو کشور" (Leading Bank) را از اهداف این بانک ذکر کرد و گفت: به منظور دستیابی به این هدف نقشه راه (Road Map) سه ساله بانک اقتصادنوین تدوین و ابلاغ شده است.
وی اظهار داشت: نقشه راه بانک اقتصادنوین بر اساس بررسی و پایش دایمی محیط رقابتی، مبتنی بر تعیین خطوط اصلی کسب و کار بانکی متناسب با هر بخش بازار ترسیم شده است.
دکتر بت‌شکن گفت: استراتژی اصلی بانک اقتصادنوین با تکیه بر سه سرمایه اصلی بانک یعنی نیروی انسانی، مشتری و دانش سازمانی که به دنبال ارتقاء خوشنامی و اعتبار عمومی می‌باشد "تمرکز" و "تمایز" می‌باشد.
دکتر بت‌شکن به نقش تعیین کننده نیروی انسانی در سازمان‌هایی نظیر بانک اشاره کرد و گفت: در فضای رقابتی حاکم بر نظام بانکی، نقش سرمایه انسانی توانمند در کسب موفقیت بسیار تعیین کننده است که در این راستا بانک اقتصادنوین توانسته با جذب نیروهای متخصص و کارشناس مزیت رقابتی خود را در بازار پولی کشور تقویت کند.
وی گفت: البته بانک اقتصادنوین به توانایی کارکنان خود بسنده نکرده است و توانسته با برگزاری دوره‌های آموزشی بدو و ضمن خدمت، سطح دانش فنی کارکنان را افزایش دهد که در این راستا در سال گذشته بالغ بر 284 هزار نفر ساعت آموزش برای کارکنان بانک برگزار شده است.
وی اظهار داشت: بانک اقتصادنوین با تاکید بر اهمیت افزایش سطح علمی کارکنان، در سال گذشته نسبت به راه‌اندازی بزرگترین مرکز آموزش بانک‌های خصوصی اقدام کرد که با این مهم فرآیند برگزاری دوره‌های آموزشی برای همکاران بانک اقتصادنوین بیش از پیش تسهیل شد.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین در ادامه با اشاره به تخصصی‌سازی خدمات در این بانک از ابتدای سال گذشته گفت: به منظور افزایش رضایت‌مندی مشتریان، از ابتدای سال گذشته خدمات بانک در سه گروه بانکداری خرد، شرکتی و اختصاصی تفکیک شد.
وی گفت: در حوزه بانکداری شرکتی در سال گذشته سه دفتر در تهران راه‌اندازی شد که خدمات بانکداری شرکتی از طریق این دفاتر به مشتریان ارایه می‌شود. در حوزه بانکداری اختصاصی نیز مدیران حساب این خدمت در شعب منتخب بانک مستقر شده‌اند و خدمات و محصولات بانکداری اختصاصی را به مشتریان ارایه می‌کنند.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین تاکید کرد علیرغم اینکه اقتصادنوین نخستین بانک کشور است که نسبت به ارایه خدمات تخصصی بانکداری شرکتی و اختصاصی اقدام کرده است ولی کیفیت مطلوب این خدمات باعث افزایش ضریب رضایت‌مندی مشتریان بانک شده است. دکتر بت‌شکن در ادامه از انعقاد قرارداد همکاری بانک با صندوق توسعه ملی در راستای حمایت از کارآفرینی در سال گذشته خبر داد و گفت: بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور موفق شد شرایط انعقاد قرارداد همکاری با صندوق توسعه ملی را احراز کند که کسب این عنوان افتخار بزرگی برای بانک در سال گذشته بود.
دکتر بت‌شکن در ادامه گزارش خود به سهامداران این بانک افزایش رضایت‌مندی ذی‌نفعان بانک از جمله مشتریان بانک را راهبرد خلل ناپذیر این بانک توصیف کرد و افزود: در همین راستا اقدامات بزرگی در حوزه بانکداری الکترونیکی در بانک اقتصادنوین انجام شده به طوری که میزان کاربران خدمات الکترونیکی این بانک به صورت روز افزون، در حال افزایش است.
وی گفت: بانک اقتصادنوین در سال گذشته موفق شد مرکز داده اضطراری خود را به عنوان نخستین مرکز داده اضطراری نظام بانکی کشور مورد بهره‌برداری قرار دهد که این مرکز نقش مهمی در صیانت و حفظ اطلاعات مشتریان در شرایط بحرانی ایفا می‌کند.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین همچنین به کسب عنوان بانک برگزیده در جشنواره ملی بهره‌وری در بخش بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای مالی، از لحاظ شاخص بهره‌وری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بانک اقتصادنوین موفق شد در جشنواره ملی بهره‌وری که توسط اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران برگزار شد، از میان 62 شرکت برتر که در 25 گروه اقتصادی از مجموع حدود یک‌هزار و 600 شرکت صنعتی و تولیدی انتخاب شدند، که در حوزه پولی و بانکی بر اساس محاسبات انجام گرفته در سال‌های 1386 تا 1389 توسط سامانه‌های ملی اندازه‌گیری شاخص‌های مالی، اقتصادی و بهره‌وری عنوان بانک برتر را کسب کند که در داوری این جشنواره بیش از 150 استاد دانشگاه مشارکت داشتند.
وی در پایان گزارش خود در تشریح اهداف سال جاری این بانک نیز گفت: کسب بیشترین سهم از بازار در بین بانک‌های خصوصی کشور، توسعه کیفی و مستمر سرمایه‌های انسانی بانک با رویکرد ارتقاء از درون، گسترش شبکه‌های شعب بانک در سطح منطقه و ارتقای فعالیت‌های بین‌المللی بانک، کسب عنوان بانک منتخب تمام شرکت‌های بزرگ، کسب و کارهای متوسط و مشتریان خرد، پیشتازی و نوآوری در ارایه محصولات و خدمات کامل و متنوع بانکی، افزایش سرمایه بانک و نوآوری در محصولات و خدمات بانکداری الکترونیکی و ارتقای بانکداری مجازی، از جمله اهداف سال 1391 بانک اقتصادنوین است که با لطف خداوند متعال و تلاش و کوشش کارکنان بانک این اهداف محقق خواهد شد.
در ادامه مجمع عمومی عادی سالانه بانک اقتصادنوین، پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و بازرس مستقل بانک، صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 1390 بانک اقتصادنوین به تصویب سهامداران این بانک رسید.
همچنین موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهیافت و همکاران به عنوان بازرس اصلی و موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر نیز به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند، ضمن اینکه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات نیز به عنوان روزنامه‌های رسمی بانک معرفی شدند.
همچنین بر اساس تصمیم سهامداران بانک اقتصادنوین، پرداخت مبلغ 350 ریال سود خالص به هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1390 به تصویب رسید ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران