پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5447 تاریخ : 1391/03/23-00:00:00
,8,
ایجاد اعتماد تنها راه نجات بورس از رکود

ایجاد اعتماد تنها راه نجات بورس از رکود

بازار سرمایه در شرایط فعلی نیاز به حمایت های اساسی دولت و ایجاد صندوق تثبیت بازار و اعتمادسازی در بین سهامداران دارد.

 شهرام شهمیری مدیرعامل سهم آ‌شنا با بیان این مطلب گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری سالجاری به نام سال حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده و بازار سرمایه برای دست یافتن به این هدف می تواند بهترین بستر لازم را برای ارتقای تولید ملی فراهم سازد.
وی تصریح کرد: در این میان علیرغم اینکه تیم مدیریتی فعال در سازمان بورس و اوراق بهادار عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته اما در اقتصاد روبه رشد کشور ما این عملکرد خوب کافی نیست و لازم است تا این نهاد نظارتی به عنوان یکی از متولیان بازار سرمایه عملکردی در سطح عالی از خود نشان دهد.
شهمیری با تاکید بر اینکه ایجاد صندوق بازار تنها راه نجات بورس از رکود است افزود: بهترین بستر برای ایجاد این صندوق شرکت های سرمایه گذاری استانی و سهام عدالت می باشند تا در افت و خیزهای شدید بتواند مسر حرکت بورس را رصد کرده و به موقع نسبت به عرضه و یا تقاضای موجود واکنش را نشان می دهد.
مدیرعامل کارگزاری سهم آشنا اضافه کرد: هر بازاری برای رسیدن به رشد و توسعه مورد انتظار از ابزار بازارگردانی استفاده می کند اما  این ابزار در بازار سرمایه ایران کارایی لازم را ندارد در حالیکه طبق قوانین موجود تمام شرکت های حاضر در تابلوی دوم معاملات باید از این ابزارها استفاده کنند.
وی یادآور شد: در صورتی که اگر این ابزار با استانداردهای جهانی از سوی سهامداران عمده استفاده شود از بروز چنین روندهایی ممانعت به عمل می آید.
شهمیری با تاکید بر اینکه سهامداران نباید با احساسات وارد بازار سرمایه شوند افزود: بازار سرمایه نیاز به حمایت های اساسی دولت و اعتمادسازی و اطمینان بخش به سهامداران دارد متاسفانه هیچ حمایتی در بازار صورت نگرفته است باید پیگیری و بررسی شود.
شهمیری اظهار داشت: افزایش نرخ سود بانکی سبب شده بازار سرمایه با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند بنابراین مسئولان باید تدابیر اساسی در این زمینه را انجام دهند تا بورس تهران به آرامش و رونق بازگردد.
همچنین زمینه رغبت و انگیزه برای سرمایه گذاران در بازار سرمایه فراهم شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 235
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران