پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5442 تاریخ : 1391/03/23-00:00:00
,2,
اختصاص خط اعتباری 50 میلیون یورویی برای صادرات به قرقیزستان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ،

اختصاص خط اعتباری 50 میلیون یورویی برای صادرات به قرقیزستان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در دیدار با سفیر قرقیزستان در ایران به تبیین انواع روش های همکاری بانکی و اقتصادی میان ایران و قرقیزستان و نحوه استفاده از خط اعتباری 50 میلیون

 به گزارش بانک و صنعت به نقل از  بانک توسعه صادرات، در این دیدار که در آستانه  برگزاری نشست مشترک اقتصادی ایران و قرقیزستان برگزار شد آقای قلی یف، سفیر این کشور در تهران  از آمادگی این کشور برای استفاده از خط اعتباری 50 میلیون یورویی به عاملیت بانک توسعه صادرات خبر داد.

وی در این دیدار خواستار افزایش تسهیلات و کمک های بانک توسعه صادرات  برای اجرای پروژه‌های زیربنایی  این کشور به مناسبت برگزاری نشست  همکاری های اقتصادی میان دو کشور در هفته آتی شد.

سفیر قرقیزستان با اشاره به  نیاز روابط بین بانکی دو کشور  بر لزوم گسترش روابط  بانکی در این کشور تاکید کرد.

آقای بهمن وکیلی، مدیر عامل بانک توسعه صادرات، با اشاره به دیدار خود با وزیر امور دارایی قرقیزستان در سالجاری  گفت: خظ اعتباری 50 میلیون یورویی از مصوبات نشست مشترک اقتصادی گذشته میان دو کشور است ولی تاکنون اقدامی عملیاتی برای جذب این منابع توسط قرقیزستان صورت نگرفته است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات افزود: این بانک آمادگی دارد که پروژه هایی که توسط  پیمانکاران ایرانی در قرقیزستان انجام می شود  را تامین مالی کند و از طرف دیگر در صورت ارائه تضامین مناسب از سوی دولت قرقیزستان به صورت اعتبار خریدار هم تسهیلاتی در اختیار این کشور قرار دهد.

آقای وکیلی در ادامه افزود:  بانک توسعه صادرات روابط بانکی و اقتصادی خوبی با اکثر کشورهای منطقه  دارد و گام اول همکاری بانکی میان ایران و  قرقیزستان با برقراری روابط مناسب کارگزاری برداشته می شود.

وی تاکید کرد: بانک توسعه صادرات در تامین مالی پروژه های اجرا شده در کشور های در حال توسعه به دنبال کسب سود نیست و نرخ های فعلی این بانک نرخ های مناسبی در سطح منطقه ای و بین المللی هستند.

وی در پایان گفت:  نحوه استفاده از خط اعتباری فعلی و چگونگی افزایش آن در نشست مشترک اقتصادی  آتی دو کشور باید به تفصیل طرح و بررسی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران