پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5436 تاریخ : 1391/03/22-00:00:00
,4,
چشم انداز اقتصادی آمریکا منفی است

موسسه اس اندپی:

چشم انداز اقتصادی آمریکا منفی است

موسسه رتبه بندی اس اندپی با اشاره به بدهی و کسری بودجه آمریکا، چشم انداز اقتصادی این کشور را منفی ارزیابی کرد.به گزارش بانک و صنعت به نقل از از فرانس پرس، موسسه رتبه بندی اس اندپی در این گزارش رتبه اعتباری آمریکا را بدون تغییر در حد ای ای مثبت ثابت نگه داشته است ولی چشم انداز اقتصادی این کشور را منفی اعلام کرد.
براساس این گزارش: موسسه اس اند پی افزود: ادامه اختلافات احزاب سیاسی آمریکا بر سر کاهش بدهی و کسری بودجه این کشور تاثیر زیادی در چشم انداز منفی اقتصادی این کشور در بلندمدت داشته است.
موسسه اس اند پی 10 ماه پیش رتبه اعتباری آمریکا را از ای ای ای به ای ای مثبت تنزل داد. این موسسه در ادامه افزود: عواملی که موجب کاهش رتبه اعتباری آمریکا در ده ماه پیش شد هنوز نگرانیهای زیادی را در خصوص کاهش احتمالی رتبه اعتباری این کشور در آینده ایجاد کرده است. بن بست سیاسی بین دموکراتها و جمهوری خواهان بر سر راهکارهای کاهش کسری بودجه و بدهی آمریکا تاثیر زیادی بر کاهش احتمالی و مجدد رتبه اعتباری این کشور خواهد داشت.
در حالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا قصد دارد با افزایش مالیات بر ثروتمندان بخشی از کسری بودجه این کشور را کاهش دهد، جمهوری خواهان ضمن مخالفت با این طرح، خواستار کاهش هزینه های دولتی هستند.
موسسه اس اند پی هشدار داد اگر احزاب سیاسی آمریکا بر سر راهکارهای کاهش کسری بودجه و بدهی های این کشور به توافق نرسند احتمال کاهش مجدد رتبه اعتباری این کشور در میان مدت وجود دارد.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی قرار است نوامبر 2012 میلادی برگزار شود که مشکلات اقتصادی و مالی به مهمترین دغدغه و نگرانی مردم تبدیل شده است. افزایش مجدد نرخ بیکاری در ماه مه نیز به دردسر و چالش بزرگی برای اوباما تبدیل شده است.
موسسه اس اند پی در ادامه افزود: گرچه ساختارهای مالی و اقتصادی آمریکا تاکنون مقاومت خوبی در برابر بحران مالی و بدهی منطقه یوور از خود نشان داده است ولی بحران یورو تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی و صادرات آمریکا داشته است.
براساس گزارش وزارت بازرگانی آمریکا، رشد اقتصادی این کشور از 3 درصد در سه ماه پایانی 2011 به کمتر از 9/1 درصد در سه ماه نخست امسال رسید. موسسه اس اند پی افزود: ادامه اختلافات سیاسی در آمریکا بر سر کاهش بدهی و کسری بودجه، موقعیت سیستم مالی این کشور در بلندمدت را به خطر خواهد انداخت ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران