پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5434 تاریخ : 1391/03/21-00:00:00
,21,
وضعیت گرانی و تورم نگران کننده است

مصباحی‌مقدم با تاکید وضع بد معیشت مردم:

وضعیت گرانی و تورم نگران کننده است

نماینده مردم تهران در مجلس نهم ، وضع بد معیشت مردم را انکار نشدنی خواند و با اشاره به افزایش دامنه انتقادات آیات عظام از وضعیت گرانی و تورم از دولتمردان خواست تا چشم بر و

به گزارش بانک و صنعت ، غلامرضا مصباحی مقدم، درباره اظهارات روز گذشته  محمد رضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور مبنی بر اینکه وضع معیشت مردم خوب است، به افزایش دامنه اعتراضات مراجع و آیات عظام تقلید به سیاست‌های اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: تذکرات مراجع و آیات عظام دلسوزانه و مسئولانه است.

دولتمردان باید به مراجع پاسخ قانع کننده دهند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی‌شود از مراجع و جوامع روحانی مثل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این انتظار را داشت که  درمقابل مراجعات و مشکلات مردم سکوت اختیار کنند، افزود: دولتمردان باید پاسخ قانع کننده‌ای به نگرانی‌های مراجع داشته باشند.

وی، ادامه داد: آیات عظام و مراجع حق دارند به عنوان سخنگوی مردم که به آنها مراجعه می کنند درباره گرانی و معیشت  مردم اظهار نظر کنند، دولتمردان هم باید به سوالات مراجع پاسخ دهند.

با وجو تورم نمی شود گفت وضع مردم خوب است

 این عضو فراکسیون روحانیت مجلس نهم، ادامه داد: شکی نیست که نرخ تورم در جامعه بالا است و متناسب با نرخ تورم درآمدهای مردم افزایش پیدا نمی کند، تورم به شکل یک بیماری مهلک مثل خوره به جان منابع مالی مردم افتاده و نمی‌شود به سادگی از کنار این مشکل گذشت و گفت وضع مردم خوب است .

مصباحی مقدم، با بیان اینکه توقع این است دولتمردان  چشم بر واقعیت‌ها نبندند، تصریح کرد: لازم است که مسئولان دولتی با کمک گرفتن از صاحب نظران و کارشناسان  درد جامعه را درمان  کنند.

با علت‌های گرانی مبارزه شود نه با معلول‌ها

این نماینده اصولگرای مجلس نهم ،‌ادامه داد: من در یکی از اظهار نظرهای خود از مراجع تقاضا داشتم به جای اینکه بگویند با گرانی مبارزه کنید، بگویند با ریشه‌های گرانی مبارزه شود.

وی ،‌توضیح داد: این نمی شود که عوامل اصلی ایجاد گرانی‌ها در برنامه‌ها و سیاست‌های پولی و مالی دولت باشد و بعد ما انتظار داشته باشم که با معلول مبارزه شود، باید با علت‌ها مبارزه کرد و مبارزه با علت‌ها هم نیازمند یک برنامه منسجم مالی و پولی است.

وضع موجود قابل انکار نیست

 مصباحی مقدم، با بیان اینکه با هدف درمان وضعیت اقتصادی کشور، استقلال بانک مرکزی را دنبال می کردیم تا یک تغییر ریشه‌ای  در کشور به وجود آید، گفت: متاسفانه دولت این موضوع را برنتابید و  این تلاش به جایی نرسید؛ حتی فشارهای دیگری به بانک مرکزی آمد که نقدینگی ایجاد کند و در ادامه در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هم مبلغ بسیار بزرگی از بانک مرکزی استقراض شد.

 این نماینده مردم تهران، تاکید کرد: وضع موجود قابل انکار نیست و هر کسی الفبای اقتصاد را بداند از تورم فعلی نمی تواند انکار کند.

دولت باید یک سخنگو داشته باشد

وی، با اشاره به اظهارات دو هفته پیش رئیس جمهور مبنی بر اینکه " ظلم است ملت ایران در این تراز زندگی می کنند" و اظهارات روز گذشته رحیمی مبنی بر اینکه وضعیت زندگی مردم خوب است، گفت: متاسفانه نوعی تناقض گویی و عدم وحدت رویه در دولت وجود دارد، دولت باید یک سخنگو داشته باشد و آن  یک سخنگو مجموعه فرآیند دیدگاه‌ها را بازتاب دهد نه اینکه به گونه‌ای  باشد که مردم حس کنند مواضع متناقض در دولت وجود دارد

 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران