پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5406 تاریخ : 1391/03/20-00:00:00
,1,
زشت و زیبای زندگی من و شما

حتما بخوانید، لطفا....

زشت و زیبای زندگی من و شما

یارو اهل همین شهری است که ما و شما در آن زندگی می کنیم و به آن کلان شهر هم می گوییم و در این شهر بزرگ هرکسی سر در لاک زندگی خود دارد و از صبح تا شب به اصطلاح " سگ دو" می زند تا لقمه نانی به دست آورد .

 یکی در راه راست و کسب نان حلال و آن دیگری به قیمت سو استفاده، کلاهبرداری و به بهای آزار دادن دیگران و کندن از جیب این و آن و هرگز خرج نکردن و پول روی پول گذاشتن یا در راه های نادرست خرج کردن!. می گویند دستکم 800 میلیارد تومان پول نقد و شاید نزدیک به همین میزان ملک و املاک داشت.

تا اینجا را داشته باشید، از آنطرف می گویند، پیرمرد،  همشهری من و شما است و تمام عمرش از شمال ایران به کردستان رفت و مقنی ( چاه کن) بود و هر آنچه در طول عمرش در آورد، اندوخته کرد.

 اولی هرگز برای کار خیر و قدم در راه خدا و کمک به محرومان و نیازمندان ذره ای حتی هزار تومان از مال خود نگذشت.  سرانجام در سالمندی برسر دیرکرد اجاره یکی از مستاجران با وی گلاویر شد و از روی پله به زمین افتاد و لگن وی اسیب دید. هر چه گفتند، برویم دکتر ، اعتنا نکرد و کار را به آنجا کشاند که محل آسیب دیدگی  و زخمش بدخیم شد و پزشک معالج گفت که باید عمل بشود و هزینه عمل جراحی 12 میلیون تومان می شود. او با داشتن میلیاردها تومان پول نقد و ملک و املاک حتی دلش برای خودش هم نسوخت و گفت، من صد سال چنین پولی را برای یک عمل جراحی ساده  نمی پردازم!  و شبی بارانی در خانه اش  برای بار دوم به زمین خورد و مرد!!!

پیرد مرد هم که تمام عمرش را کار سخت کرد و اندوخته بود ، همه دارایی خود را به عنوان یک خیر مدرسه ساز به گیلان آورد و یک مدرسه  به نام خود ساخت و به درخواست خودش مستخدم آن مدرسه شد تا برای نوگلهای این سرزمین خدمت کند و با گذشت سالها ، اکنون بسیار سرحال با چهره ای نورانی با خواندن نماز و ادعیه ، خیلی قشنگ زندگی می کند. بی تردید آخرت را برای خود مهیا کرده است.

هیچ یک از این دو ماجرای کوتاه و پند آموز افسانه نیست و واقعیت موجود در شهرمان است . آن یکی بسیار بد و زشت زیست و این یکی بسیار زیبا به زندگی ادامه دارد. شما از کدام طایفه هستید.؟ 

                                                     محمدپور -  مدیر مسوول نشریه واکنش

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران