پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5394 تاریخ : 1391/03/18-00:00:00
,11,
جزئیات  مسکن قسطی در تهران تشریح شد

جزئیات مسکن قسطی در تهران تشریح شد

این طرح فقط برای تهران در نظر گرفته شده است در حالی که برخی از استان ها و شهرها مانند رشت مرکز استان گیلان بالاترین درصد اجاره نشینی را در خود دارد.

تهران - خبرگزاری بانک و مسکن : وزیر راه و شهرسازی از طرح جدید مسکن تهرانی ها خبر داد که براساس افراد با پرداخت ماهانه یک میلیون تومان می توانند به صورت اقساط صاحب خانه شوند.


به گزارش بانک و صنعت: علی نیکزاداظهار داشت: یک کار جدید برای ساخت چند هزار واحد مسکونی در تهران در دستور کار داریم که در اواسط تابستان امسال بصورت قطعی نحوه ثبت نام را مشخص می کنیم.
وی ادامه داد: این واحدها که در 22 منطقه تهران ساخته خواهد شد به افرادی واگذار می شود که قطعا فرم «ج» آنها سبز باشد یعنی قبلا ملک و زمین از دولت نگرفته اند.
وی ادامه داد: برنامه ریزی ما به این ترتیب است که کسی که واجد شرایط است و آورده کمی دارد بتواند از پرند مسکن بگیرد و کسی که واجد شرایط است و آورده نسبتا بالایی تا سقف 25 میلیون تومان دارد به پردیس برود.
نیکزاد در مورد گروه سوم گفت: اما کسانی هستند که واجد شرایط هستند ولی می توانند ماهانه یک میلیون تومان اقساط پرداخت کنند ولی در حال حاضر پول نقد ندارند و دوست هم ندارند از تهران بروند اما ماهانه می توانند یک میلیون تومان هم پرداخت کنند، این افراد را هم قصد داریم به تهران هدایت کنیم.
وی در توضیح بیشتر طرح فوق گفت: البته این افراد کسانی هستند که می توانند در مرحله اول حدود 30 تا 40 میلیون تومان پول زمین را پرداخت کنند و در 10 سال هم ماهانه یک میلیون تومان بپردازند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: به این ترتیب افراد با توجه به قسط و آورده ای که دارند، امکان انتخاب هر یک از این سه روش را دارند.
وی افزود: اگر این روشها در تهران اعمال شود و ببینیم که افراد سودجو در حال انجام دادن کارهایی هستند که بازار را به هم بریزند، قطعا از ابزار قانون تعزیرات و بلوک بندی قیمت استفاده می کنیم.
وی ادامه داد: آرزوی من این است که کار به آنجا نرسد چون با واگذاری هایی که قطعا در دولت دهم انجام خواهد شد قیمت ها تعدیل خواهد شد.
نیکزاد در خصوص آخرین وضعیت واگذاری واحدهای مسکونی مهر اظهار داشت: 59 هزار واحد مسکونی در پرند، پردیس، اندیشه، هشتگرد، رباط کریم، اسلامشهر و پاکدشت در ایام تابستان واگذار خواهند شد. همچنین طبق بررسی هایی که انجام داده ایم در حال حاضر 100 هزار واحد مسکونی پرند تقریبا ثبت نام شده است و تنها 5 تا 6 هزار واحد مسکونی آن مانده است.
وی ادامه داد: اما چون مردم تهران بیشتر راغب هستند که به پردیس بروند ساخت 75 هزار واحد مسکونی در این شهر نیز آغاز شده و در مرحله اول ثبت نام 40 هزار واحد مسکونی در دفاتر پستی آغاز شده است.
نیکزاد ادامه داد: بحث دفاتر ثبت اسناد نیز در این مرحله از ثبت نام حذف شد چرا که قبلا باید فرد متقاضی به دفاتر ثبت اسناد می رفت و تعهد محضری می داد که خانه، زمین و ملک ندارم اما در این مرحله فرمی تهیه شده که فرد متقاضی با امضای خود می گوید زمین و ملک ندارم که البته در موقع مناسب صحت و سقم این تعهد بررسی می شود.
وی با بیان اینکه تهران دارای دو میلیون و 400 هزار خانوار است افزود: در پردیس 75 هزار واحد مسکونی، در پرند 100 هزار واحد مسکونی، در هشتگرد 55 هزار واحد مسکونی و در اندیشه بیش از هزار واحد مسکونی ساخته و واگذار خواهد شد البته باید به این آمار 200 هزار واحد مسکونی دیگر که در حال ساخت برای واگذاری هستند را اضافه کرد.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر شهرداری هم برای 210 هزار واحد مسکونی پروانه ساخت صادر کرد و صدور پروانه در فروردین و اردیبهشت سال 91 نسبت به سال 90 حدود 68 درصد رشد داشته است پس تمام این تمهیدات برای این است تا بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم.
وی درخصوص طرح تفصیلی تهران نیز گفت: در تهران ما زمین داریم و این حق ما است و اگر فردی در تهران 100 متر زمین دارد هیچ مرجع شهرسازی نمی تواند کاربری زمین را تغییر دهد این حق دارنده زمین است و نمی تواند در جابجایی طرح تفصیلی تهران کاربری زمین را تغییر دهند چون حقوق مکتسبه است.
وی ادامه داد: زمین های دولت هم چنین است و چون نمی خواستیم در این زمین ها مسکن بسازیم شهرداری آمده حرف و حق ما را پذیرفته است پس دولت زمین دارد و ما می توانیم مسکن انبوه بسازیم و به گروه های مختلفی عرضه کنیم.
نوسازی 300 هزار واحد مسکن روستایی
از سوی دیگر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ابتدای مرداد ماه امسال نوسازی 300 هزار واحدی را که برای سال 91 تعهد کرده ایم شروع به ساخت و ساز می کنیم.
عزیزالله مهدیان در گفت وگو با ایسنا با بیان این که در ساخت و ساز مسکن های روستایی تلاش زیادی برای مقاوم سازی خانه ها در برابر حوادث طبیعی می کنیم، اظهار کرد: کیفیت مسکن روستایی در کشور بسیار پایین بوده و بیشترین تلفات براساس حوادث طبیعی در روستاهای کشور رخ می داد.
مهدیان افزود: سالیانه 200 هزار واحد خانه روستایی در کشور بازسازی و تاکنون نیز بالای 40 درصد از خانه ها و در بعضی از روستاها نیز بالای 80 درصد از آن ها نوسازی شده اند
 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 225
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران