پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5392 تاریخ : 1391/03/18-00:00:00
,16,
بلاتکلیفی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بلاتکلیفی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

البته از آنجایی که دولت افزایش حقوق کارکنان دولت را 15 درصد اعلام کرده است ، حقوق بازنشسته ها نیز همین میزان زیاد می شود ، اما تورم براساس آنچه در بازار مشاهده می شود بیش از 30 درصد است . هزینه درمان

مدیرعامل کانون عالی مستمری بگیران و بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی گفت: تا دولت میزان افزایش حقوق کارکنان خود را اعلام نکند ،از افزایش مستمری بازنشستگان هیچ خبری نیست.


علی اکبر خبازها اظهار کرد: یک هفته پس از افزایش حقوق کارکنان دولت میزان افزایش مستمری بازنشستگان صندوق تامین هم اعلام می شود.
وی در ادامه تاکید کرد: طبق قانون باید میزان افزایش حقوق ها در آغاز هر سال اعلام و اعمال شود چرا که نرخ تورم در آغاز سال محاسبه می شود.
خبازها در ادامه خاطر نشان کرد: انتظار می رود دولت هر چه سریعتر برای افزایش حقوق پرسنل خود اقدام کند تا تکلیف بازنشستگان تامین اجتماعی هم مشخص شود.
مدیرعامل کانون مستمری بگیران و بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی از اجرای قطعی قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشگری و کشوری در کوتاهترین زمان ممکن خبر داد.

نگاه: از نگاه بانک و صنعت در همسان سازی حقوق بازنشسته های باید همه دیپلمه ها ، فوق دیپلمه ها ، لیسانسیه ها و... در بخش های دولتی و یا شرکت طرف قرار داد دولت یک حقوق دریافت کنند، چرا که امتیازهای خاص هر شغل در دوره 30 اشتغال دریافت شده است و دلیلی ندارد در دوره بازنشستگی هم دو نفر لیسانس که یک اداری و دیگری در یک شرکت دولتی فعالیت داشتند 400 هزار تومان تفاوت دریافتی داشته باشند که این خود ظلم مضاعف است

افزایش حقوق بازنشسته ها نیز باید براساس تورم واقعی جامعه صورت بگیرد نه آمارهایی که هیچ تناسبی با واقعیت های ندارد. مانند اینکه هزینه یک عمل جراحی یا دارو و درمان که در سن بازنشستگی بسیار به کار می آید و حتی قیمت خوراک و پوشاک چند درصد افزایش یافته و حقوق هم بر همان اساس اضافه شود تا امکان ادامه زندگی برای افراد سالمند که 30  سال در این کشور زحمت کشیده اند، ممکن شود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران