پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5386 تاریخ : 1391/03/17-00:00:00
,17,
گرانی مواد اولیه چرخ تولید را شکسته است

گرانی مواد اولیه چرخ تولید را شکسته است

افزایش قیمت مواد اولیه در صنعت غذایی و بیسکویت سازی باعث بالا رفتن هزینه تولیدکنندگان و کاهش تولید کشور شده است.

 مرندی تولیدکننده صنایع غذایی و بیسکویت سازی با بیان این مطلب افزود: امروزه یکی از مشکلات اساسی تولیدکنندگان کشورمان افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید محصول است و با وجود این افزایش قیمت، مسئولان اجازه افزایش قیمت کالا را نمی دهند.
وی ادامه داد: با هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی باعث شده تا برای تولیدکننده بسیار کمرشکن شود و در برخی موارد باعث کاهش تولید در کارخانجات ها شده است.
مرندی تصریح کرد: در خصوص صادرات نیز تولیدکنندگان کشور با تعرفه بالای گمرکی روبرو هستند که این موجب افزایش قیمت محصول و کاهش رقابت در بازارهای اطراف می شود زیرا کشورهای همسایه کالای خود را با قیمت پایین تری نسبت به کالای ما عرضه می کنند و مشتریان خواستار تقاضای کالا با قیمت پایین تر هستند.
وی افزود: با توجه به نامگذاری امسال در خصوص حمایت از تولید ملی متاسفانه هزینه های زیاد در بخش تولید باعث تعطیلی بسیاری از کارخانه های کشور شده است و هیچگونه بهایی به این بخش داده نمی شود.
مرندی خاطرنشان کرد: برای افزایش صادرات و ارزآوری دولت باید با ارائه تسهیلات و برداشت موانع گمرکی تولیدکنندگان را حمایت کرده و تولیدکنندگان نیز با بسته بندی بازارپسند و افزایش کیفیت تولیدات صادرات را رونق دهندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران