پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5385 تاریخ : 1391/03/17-00:00:00
,8,
نرخ بازده واقعی اوراق با درآمد ثابت را در سایت فرابورس

خدمتی نو در بازار فرابورس

نرخ بازده واقعی اوراق با درآمد ثابت را در سایت فرابورس

مدیر فناوری اطلاعات فرابورس اعلام کرد: برای نخستین بار در بازار سرمایه ،سهامداران می توانند نرخ بازده واقعی اوراق بادرآمد ثابت را در سایت فرابورس مشاهده کنند.

 روح الله دهقان با اعلام این خبرگفت: به منظور افزایش شفافیت و رفاه حال خریداران اوراق با درآمد ثابت و پس از تصویب هیأت مدیره فرابورس،  از این پس خریداران می توانند نرخ بازده واقعی اوراق با درآمد ثابت درستون آخر بازار ابزارهای نوین مالی مشاهده کنند .
وی  در باره محاسبه بازده  به ذکر 5 نکته اشاره کرد : بازده از دیدگاه فردی که براساس نرخ آخرین معامله انجام شده یا قیمت پایانی معاملات، اقدام به خرید اوراق می نماید محاسبه شده است ودر صفحه اصلی بر اساس قیمت پایانی و در بخش "ادامه" بر اساس نرخ آخرین معامله در نظر گرفته شده است.
دهقان همچنین با اعلام  اینکه  کارمزد خرید در محاسبه لحاظ و از بازده کسر شده است افزود: فرض براین است که خریدار تا پایان دوره (سررسید) اوراق را نگهداری می کند.
مدیر فناوری اطلاعات فرابورس در ادامه توضیح داد : فرض براین است که سود یا حق الاجاره ها علی الحساب دریافتی از سوی  سرمایه گذار دوباره سرمایه گذاری نمی شوند و برای دریافتی های دارنده اوراق ،بازدهی دوباره ای  درنظر گرفته نشده است
وی با  اشاره به  آخرین نکته گفت : سود قطعی اوراق که در سررسید اوراق محاسبه می شود، در این محاسبات لحاظ نشده است و در نرخ بازده واقعی نمایش داده شده تاثیری ندارد.
دهقان افزود: برای  رفاه حال خریداران اوراق در پنجره ای مجزا امکان محاسبه اتوماتیک نرخ بازده ایجاد شده است بر این اساس علاقه مندان می توانند با انتخاب نوع اوراق و وارد کردن  قیمت خرید، تاریخ خرید، قیمت فروش و تاریخ فروش براساس مفروضات بالا و موجود در فایل راهنما نرخ واقعی بازدهی خود را محاسبه کنند.
وی  با اشاره به این که این پنجره جنبه کمک به  اطلاع رسانی خریداران دارد  خاطر نشان کرد: این پنجره  جنبه عملیاتی ندارد و هنگام خرید و فروش اوراق اتفاقات و وقایع دیگری رخ می دهد که با محاسبات فعلی تفاوت دارد.
 به گفته وی فرمول محاسبه بازده واقعی و توضیحات تکمیلی در فایل راهنما موجود استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 283
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران