پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5384 تاریخ : 1391/03/17-00:00:00
,13,
قیمت امسال گندم  هر کیلو 420 تا 445 تومان !

قیمت امسال گندم هر کیلو 420 تا 445 تومان !

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شرایط خرید گندم امسال بهتر شده به طوری که420 تومان برای گندم معمولی و 445 تومن برای گندم های خاص در نظر گرفته شده است .

 در جلسه امروز مجلس افزود: پارسال قیمت360 تومان برای گندم معمولی با 2 درصد افت مفید، یک درصد افت غیر مفید و صفر درصد سن زدگی در نظر گرفته شده بود که همان زمان هم معترض بودیم .
وی ادامه داد: امسال علاوه بر قیمت420 تومان برای گندم های معمولی و 445 تومان برای گندم های خاص ، افت مفید 4 درصد ،افت غیر مفید یک درصد و سن زدگی نیز 2 درصد در نظر گرفته شده که به نفع کشاورز است و شرایط را برای او بهتر می کند .
وزیر جهاد کشاورزی درباره مسائل مربوط به شیر هم گفت: از پارسال چند اقدام انجام دادیم از جمله اینکه جلوی واردات شیر خشک صنعتی را گرفتیم و در مرحله بعد برای تامین علوفه ارزان قیمت ، 100میلیارد تومان به صندوق حمایت ازدامداران دادیم که این مبلغ در اختیار تشکل های تولید کنندگان است .
وی افزود: همچنین وام واحدهای دامداری صنعتی و نیمه صنعتی را به مدت پنج سال با صفر درصد ، استمهال کردیم که چنین چیزی تاکنون سابقه نداشته است و نیز قیمت شیر زیر400 تومان به نزدیک 700 تومان افزایش یافت و اکنون هم پیگیر بهبود شرایط برای تولید کنندگان شیر هستیم .
خلیلیان درباره تمکین نکردن واحدهای پتروشیمی به عرضه کود به کشاورزان گفت: این مسئله اینگونه که مطرح شد نبود بلکه دولت گفته بود که هر کیسه 50 کیلویی کود را 17 هزار و 500 تومان به عامل توزیع و آنها 20 هزار تومان به کشاورز بدهد و تمکین نکردن آنها به این قیمت بود وگرنه بعد از اینکه یک بار اواخر پارسال تحویل کود را متوقف کردند مورد دیگری نبوده است .
وی افزود: با مکاتبه با گمرک جلوی صادرات کود را گرفتیم و واحدهای پتروشیمی شروع به توزیع کود کردند و از هفته قبل تحویل کود افزایش یافته و روند تحویل کود از واحدهای پتروشیمی بهتر شده و دولت به جد پیگیر موضوع است .
خلیلیان در ادامه به مسئله سوخت کشاورزی اشاره کرد و گفت: سهمیه سوخت کشاورزان با قیمت تعیین شده یارانه ای 12میلیون لیتر در روز است که در برخی شهرستان ها یا مراکز به ویژه حاشیه مرز به عللی  همچون قاچاق اگر اختلال هایی وجود داشته باشد از هر جا اعلام شود شخصا با پیگیری از وزارت کشور دنبال می کنم تا مشکل حل شود .
وزیر جهاد کشاورزی درباره مسائل مربوط به بانک کشاورزی نیز گفت: مدیریت بانک کشاورزی از نظر روال اداری هیچ ارتباطی با جهاد کشاورزی ندارد که به نظر من این نقص است .
وی درباره مباحث مربوط به تنظیم بازار نیز با اشاره به ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن و تشکیل وزارت صنعت معدن و تجارت افزود: معتقدم واردات ، صادرات، تولید و تنظیم بازار بسته به هم وابسته است که دلیلی ندارد در بخش تنظیم بازار محصولات کشاورزی ، وزارتخانه ای صنعتی کار کند و یا اینکه بانک کشاورزی که ابزاری در بخش کشاورزی است و رهبری نیز آن را از سیاست های اصل 44 مستثنا کردند تا به بخش کشاورزی و مشکلات آنها رسیدگی کند از نظر قانونی خود را ملزم به تبعیت از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی نداند البته تلاش هایی می کنند که در چارچوب سیاست های خودشان است و باید برای این موضوع فکری اساسی کرد .
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کارهای این وزارتخانه در دو بعد افزایش تولید و کیفیت آن انجام می شود گفت: در جهت ارتقای سلامت محصولات کشاورزی کارهای خوبی شده و دستورالعمل نظارت بر تولید وحد مجاز باقی مانده و دستورالعمل هایی در خصوص تولیدات بخش دام ، طیور و شیلات ابلاغ شده است که به زودی برای محصولات زراعی و باغبانی نیز ابلاغ می شود .
خلیلیان افزود: به رغم اینکه از نظر سلامت غدا محصولات ما نسبت به اکثر کشورهای دنیا نسبتا وضع مناسبی دارد اما به مدیران خود گفته ام که هر محصولی تولید می شود فرض کنید سر سفره خانواده خودتان می رود .
وی همچنین مسیر کاری وزارت جهاد کشاورزی را تشریح کرد و گفت: در دو مسیر کار خود را دنبال می کنیم که ساماندهی واحدهای تولیدی موجود یکی از این مسیرهاست از جمله اینکه پارسال ساختار25 درصد واحدهای مرغداری را اصلاح کردیم.
خلیلیان گفت: این کار در دو دهه گذتشه بی سابقه بوده که 25 درصد واحدهای تولید ی موجود که با بعضا فناوری های30 یا 40 سال پیش را داشتند به روز شوند البته این کار امسال و سال آینده هم با قدرت ادامه دارد.
وزیر جهاد کشاورزی افزود:همچنین به دنبال توسعه سرمایه گذاری در این بخش هستیم  و در حال حاضر حدود هفت هزار و200 میلیاردتومان تسهیلات ارزان قیمت 7 درصدی برای سرمایه گذاران بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است یعنی یارانه سود و کارمزد را به تسهیلات اعطایی تعمیم دادیم که این طرح به بانک ها ابلاغ شده و در حال اجرایی شدن است که به زودی عملیاتی می شودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران