پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5380 تاریخ : 1391/03/17-00:00:00
,17,
تقویت سیستم رتبه بندی در شبکه بانکی زمینه مناسب برای ارائه تسهیلات

تقویت سیستم رتبه بندی در شبکه بانکی زمینه مناسب برای ارائه تسهیلات

مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری فیروزه گفت: از آنجایی که ما در کشور سیستم رتبه بندی نداریم، بانک ها پس از ارائه تسهیلات ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که به آنها ضربه بزند.

 رامین ربیعی، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری فیروزه،با اشاره به اینکه دریافت تسهیلات از بانک ها باعث افزایش فشار به شبکه بانکی می شود، گفت: از آنجایی که ما در کشور سیستم رتبه بندی نداریم، بانک ها پس از ارائه تسهیلات ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که به آنها ضربه بزند.
مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری فیروزه تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که ضربه به بانک ها، ضربه به اقتصاد کل کشور است.
وی معتقد است تامین مالی از طریق بورس سبب می شود شرکت ها و افراد حقوقی در بازار بر اساس اعتبار سنجینده شوند و بر همان اساس نیز نرخ سود آنها متغیر است.
ربیعی درباره جایگاه بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه های اقتصادی گفت: در سال های اخیر بحث تامین مالی از طریق بازار سرمایه رشد کرده است.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه ایران درتامین مالی بنگاه های اقتصادی از سایر بازارهای مالی عقب تر است، افزود : اما در سایر کشورها درصد تامین مالی از طریق بازار سرمایه در مقایسه با بازار پول برابر یا حتی بیشتر است.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در کشور ما بخش خصوصی و دولتی برای تامین مالی بیشتر به سمت بانک ها حرکت می کنند که دریافت وام و تسهیلات از بانک ها چالش های خاص خود را به همراه دارد.
ربیعی با اشاره به اینکه انتشار اوراق برای تامین مالی بنگاه ها از طریق بازار سرمایه، شروع خوب و قابل قبول داشته است،گفت: خوشبختانه انتشار این اوراق در بازار سرمایه با استقبال سرمایه گذاران مواجه شده استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران