پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5364 تاریخ : 1391/03/17-00:00:00
,1,
ابلاغ مصوبه پرداخت وام خبرنگاران  هفته آینده به بانک ها

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

ابلاغ مصوبه پرداخت وام خبرنگاران هفته آینده به بانک ها

بانک مرکزی در راستای جلوگیری از تبلیغات مربوط به رفع سوء اثر چک های برگشتی توسط اخلال گران نظام بانکی به زودی طرح رتبه بندی چک ها را اجرا می کند.

 محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی از مدت ها قبل به منظور رفع سوء اثر ازچک های برگشتی برنامه ریزی خاصی را در دستور کار خود قرار داده که براساس آن تا زمانی که دارنده چک برگشتی را پاس و یا تمدید و یا حتی اقدامات لازم را برای بازپرداخت چک خود فراهم نکند. بانک ها مکلف به عدم ارائه خدمات بانکی به این گروه از افراد در قالب پرداخت تسهیلات بانکی و ارائه دسته چک هستند.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه یکی دیگر از موارد رفع سوء اثر چک آوردن لاشه چک به بانک و یا گرفتن رضایت از صاحب چک است، اظهار داشت: همه این کارها به منظور ارتقاء جایگاه چک نزد مردم است تا شرایط برای استفاده بهتر از این ابزار پولی-مالی نزد جامعه بهبود پیدا کند.
*اجرای طرح رتبه بندی چک
بهمنی در ادامه درباره آخرین وضعیت اجرای طرح رتبه بندی چک گفت: براساس اجرای این طرح از این پس بانک ها در قبال ارائه دسته چک به مردم معادل موجودی افراد را نزد خودشان تا زمان تسویه کامل چک مربوطه مسدود می کنند ضمن آنکه از این پس بازپرداخت چک از سوی بانک ها 100 درصد تضمین می شود.
*ابلاغ مصوبه وام مسکن خبرنگاران به بانک ها در هفته آینده
رئیس کل بانک مرکزی درباره نحوه پرداخت تسهیلات وام مسکن به خبرنگاران گفت: مصوبه دریافت تسهیلات مسکن به زودی در هفته آینده از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل مشخص شده حتی بانک مسکن ابلاغ می شود که برای ساخت 45 میلیون تومان و برای خرید 30 میلیون تومان است.
وی افزود: نحوه دریافت وام مسکن برای خبرنگاران براساس ثبت در سامانه سما نیست بلکه خبرنگاران با در دست داشتن معرفی نامه از رسانه های خبری خود می توانند به بانک ها عامل مراجعه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران