پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5339 تاریخ : 1391/03/16-00:00:00
,8,
 فرابورس پذیره نویسی می کند

مدیر بازار فرابورس ایران خبر داد:

فرابورس پذیره نویسی می کند

امیر هامونی با بیان این مطلب گفت: شرکت واسط مالی تیر به منظور تامین مالی شرکت سرمایه گذاری مسکن مبلغ 238 میلیارد ریال اوراق را از روز چهار شنبه 17خرداد به مدت 7روز از طریق

 به گزارش بانک و صنعت، وی با بیان اینکه این اوراق بانام وقابل معامله در فرابورس هستند، تصریح کرد: نرخ سود اوراق 20درصدو زمان اجاره آن 4ساله است که هر سه ماه یکبار پرداخت می شود ، همچنین مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال است و سرمایه گذاران می توانند در مضاربی از ده ورقه اقدام به سرمایه گذاری کنند.
هامونی اظهارداشت: کارمزدها و هزینه پذیره نویسی از سوی شرکت سرمایه گذاری مسکن پرداخت می شود و فقط معاملات دست دوم اوراق بر اساس نرخ های کارمزد فرابورس از سرمایه گذاران دریافت می شود.
وی ادامه داد: چنانچه این اوراق طی مدت پذیره نویسی به فروش نرسد ،از سوی شرکت تامین سرمایه نوین خریداری می شود و در صورت خریدار در حین معاملات دست دوم اوراق دوباره عرضه می شود.همچنین معاملات دست دوم اوراق پس از پایان پذیره نویسی در بازار ابزار های نوین مالی فرابورس شروع می شود .
مدیر بازار فرابورس در خصوص ارکان اوراق اینگونه توضیح داد: ضامن، بانک اقتصاد نوین،عامل فروش اوراق: شرکت کارگزاری پارس نمودگر ،متعهد پذیره نویس اوراق: شرکت تأمین سرمایه نوین،بازارگردان اوراق: شرکت تامین سرمایه سپهر، بر عهده دادرد. همچنین بازارگردان تحت ضوابط قرارداد بازارگردانی مبتنی بر مذاکره، به نرخ اسمی در بازار فرابورس، اوراق مزبور را خریداری خواهد کرد، ولی در صورت وجود خریدار با نرخ بالاتر، دارندگان می توانند این اوراق را با نرخ بیشتری بفروشند.
هامونی تاکید کرد:خرید اوراق با داشتن کد معاملاتی فعال انجام می شود و تمام سرمایه گذاران با مراجعه به شبکه کارگزاری فرابورس می توانند اوراق خریداری کنند.
به گفته وی خریداران می بایست یک شماره حساب بانکی به نام شخص دارنده اوراق برای واریز اجاره بها و اصل اوراق اعلام کنندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران