پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5334 تاریخ : 1391/03/13-00:00:00
,1,
 ایران برای دبیرکلی اوپک نامزد معرفی می‌کند

وزیر نفت:

ایران برای دبیرکلی اوپک نامزد معرفی می‌کند

وزیر نفت با تاکید بر این که ایران نامزد خود برای پست دبیرکلی اوپک را معرفی خواهد کرد گفت کشورش خواستار حفظ سقف تولید اوپک در نشست اواخر خرداد این سازمان است.

به گزارش بانک و صنعت، وزیر نفت ایران گفت انتخاب دبیرکل جدید اوپک یکی از موضوعاتی است ک در نشست آتی این سازمان در وین مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رستم قاسمی افزود: ایران نیز نامزد خود را برای این پست معرفی خواهد کرد.

دوره دبیرکلی عبدالله البدری در سال 2012 به پایان می رسد و اعضا باید دبیرکل جدیدی را برای این سازمان معرفی کنند. البدری پیش تر مقام نفتی کشور عربی لیبی بوده است. تاکنون کشورهای عربستان و عراق نامزدهای خود را برای این پست معرفی کرده اند و اکوادور نیز از تصمیم خود برای معرفی نامزد مورد نظرش خبر داده است.

اوپک 12 عضو دارد و انتخاب دبیرکل در آن بر اساس اجماع اعضا انجام می شود.

قاسمی که برای مذاکرات نفتی به عراق سفر کرده است همچنین در مورد موضع ایران راجع به سقف تولید اوپک در نشست آتی این سازمان گفت ایران بر حفظ سقف تولید اوپک در جریان نشست ژوئن تاکید می کند.

وی افزود بررسی تحولات بازار نفت موضوع دیگری است که در این نشست مورد بحث قرار خواهد گرفت.

نشست آتی اوپک قرار است در اواخر خرداد در وین برگزار شود و این در حالی است که قیمت جهانی نفت طی هفته های اخیر و تحت تاثیر بحران اقتصادی آمریکا و اروپا به شدت کاهش یافته و قیمت سبد نفتی اوپک به زیر 100 دلار در هر بشکه رسیده است.

بر اساس این گزارش عربستان که به عنوان حافظ منافع کشورهای مصرف کننده در درون اوپک شناخته می شود نفت 100 دلاری را قیمتی عادلانه برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دانسته است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران