پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5328 تاریخ : 1391/03/11-00:00:00
,17,
امید به زندگی در ایران به ‌‌72.5 سال رسید

امید به زندگی در ایران به ‌‌72.5 سال رسید

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش سطح امید زندگی در ایران به حدود 73 سال ، تاکید کرد: برای هیچ جراحی قلبی به خارج کشور نیاز نداریم.

به گزارش بانک و صنعت، سید حسن امامی رضوی در حاشیه پنجمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی که در بیمارستان رضوی مشهد در حال برگزاری است، با اشاره به وجود 8 مرکز پیوند قلب در کشور اظهار داشت: امروز دیگر برای هیچ جراحی قلبی نیاز به خارج کشور نداریم بلکه شاهدیم از خارج کشور به ایران برای جراحی قلب به ایران می‌آیند.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه خوبی در زمینه سلامت کشور داشته‌ایم، اظهار داشت: در زمینه رشد میزان اهدای عضو در ایران پیشرفت خوبی داشتیم و امروز به عدد 6 در میلیون رسیده است؛ البته هنوز مشکل فرهنگی وجود دارد و حدود 60 درصد مردم برای اهدای عضو رضایت نمی‌دهند.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه در ارتباط با نبود برخی تجهیزات در دسترس متخصصان ایرانی خاطرنشان کرد: این در حالی است که همه توانمندی‌های پزشکان جهان را ایرانی‌ها دارند و تمام جراحی‌ها در کشور توسط پزشکان ایرانی انجام می‌شود، امروز از همه جای دنیا به ویژه کشورهای همسایه برای درمان‌‌ به ایران می‌آیند و در عین حال به دنبال آن هستیم تا این خدمات را پایدار کنیم.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه شاخص‌های توسعه سلامت در کشور به سرعت در حال افزایش است، گفت: به برکت انقلاب توسعه چشمگیری در سلامت داشتیم و شاخص‌های توسعه سلامت در کشور به سرعت در حال افزایش است.

به عنوان مثال یکی از شاخص‌های توسعه سلامت امید به زندگی است که در 20 سال اخیر در کشورمان 14 سال افزایش پیدا کرده است و امروز سن امید به زندگی به حدود 72.5 سال رسیده است. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 238
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران