پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5320 تاریخ : 1391/03/10-00:00:00
,2,
برنامه بانک سپه برای جذب 15 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی

برنامه بانک سپه برای جذب 15 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی

مدیر عامل بانک سپه از تخصیص 3 میلیارد دلاری قرارداد عاملیت با صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: برای انعقاد 15 میلیارد دلار قرارداد جدید هم در حال مذاکره هستیم.


به گزارش بانک و صنعت ؛ رامین پاشایی فام گفت : پس از نهایی شدن قرارداد، طرح‌های سرمایه‌گذاری را معرفی خواهیم کرد.
مدیر عامل بانک سپه در باره قرارداد 3 میلیارد دلاری با صندوق توسعه ملی اظهار داشت: منابع صندوق توسعه ملی فرصت مناسبی است که می توانیم از آن برای توسعه زیرساخت های لازم برای توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور استفاده کنیم.
وی گفت : همه طرح های مشمول 3 میلیارد دلار قرارداد قبلی در قالب تعهد است و در مرحله نخست 10 درصد تسهیلات داده می‌شود و در مراحل بعدی متناسب با پیشرفت طرح اعتبارات را پرداخت می کنیم ، بیشتر این منابع به طرح‌های بزرگی مانند پتروشیمی، نیروگاه و طرح‌های مشابه آن داده می شود.
پاشایی فام همچنین از بکارگیری توان و امکانات این بانک برای رشد و شکوفایی بخش های مولد و هدایت نقدینگی به این بخش خبر داد و گفت : بانک سپه با تمام توان تلاش می کند در طرح های اساسی و زیرساختی کشور نقش آفرینی کند و در عرصه اقتصادی متکی به نهادها و سازمان های سالم و قدرتمند باشد.
رئیس هیأت مدیره بانک سپه با اشاره به اینکه اگر نقدینگی در کشور مدیریت شود، باعث شکوفایی اقتصاد خواهد شد و جهت گیری بانک سپه در طرح های کلان کشور و تأمین مالی پروژه بزرگ پل خلیج فارس، پتروشیمی، طرح های پالایشگاهی نیروگاه و حوزه نفتی و دیگر زمینه هاست.
بنابر این گزارش منابع صندوق توسعه ملی تا پایان سال 91 به 52.5 میلیارد دلار افزایش می یابد.
در سال گذشته 14 میلیارد و 760 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در قراردادهای عاملیت با بانکها و موسسات مالی و اعتباری جذب شده است تا در طرح های توسعه ای استفاده شود.
اخیرا هم قرارداد عاملیت صندوق توسعه ملی با بانک های ملت و صادرات در مجموع به ارزش 8 میلیارد دلار امضا شده است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران