پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5319 تاریخ : 1391/03/10-00:00:00
,2,
بانک ها موظف به تغییر قراردادهای حساب جاری بنفع ذینفعان چک شدند

بانک ها موظف به تغییر قراردادهای حساب جاری بنفع ذینفعان چک شدند

مدیرکل مقررات ، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی گفت : در قانون جدید بانک ها موظف به تغییر قراردادهای حساب جاری به نفع ذینفعان چک شدند.

به گزارش بانک و صنعت، امیرحسین امین آزاد در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه درحال حاضر دسته چک به یک حساب جاری متصل است ، افزود : بانک ها درصورتی که موجودی حساب جاری اشخاص کافی نبودند ، گواهی عدم پرداخت صادر و ذینفع چک را به مراجع قضایی ارجاع می کردند.
وی گفت : بر اساس قانون جدید ، بانک ها با تغییر قراردادهای جاری از مشتریان ،اختیار خواهند داشت و در صورت کافی نبودن وجوه در حساب جاری ، از سپرده های دیگر اعم از جاری ، قرض الحسنه و مدت دار در همان بانک برداشت کنند و طلب طلبکاران را بپردازند.
امین آزاد افزود : هدف از اجرای این قانون این است که وقتی کسی نزد بانک پول دارد ، بانک ذینفع چک را به سیستم قضایی ارجاع ندهد ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران