پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5305 تاریخ : 1391/03/09-00:00:00
,20,
فرهنگیان از هفته آینده بازنشسته پیش از موعد می شوند

فرهنگیان از هفته آینده بازنشسته پیش از موعد می شوند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان تا هفته آینده به استانها ابلاغ می‌شود، گفت: بر اساس این بخشنامه 10 هزار فرهنگی دارای بیماری صعب‌ال

.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه "چهاردهمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران" که با حضور تمدن ـ استاندار تهران ـ برگزار شد با اشاره به جزئیات اصلاحیه بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان گفت: آنچه که در مجلس و قانون بودجه مصوب شده در واقع یک اصلاحیه بر قانون بازنشستگی پیش از موعد است که همه قوانین همان است به جز بحث پنج سال ارفاقی برای بازنشستگی.

 

اجرای اصلاحیه قانون بازنشستگی پیش ازموعد فرهنگیان از نظر اعتباری مشکل دارد

 

وی افزود: براساس اصلاحیه قانون بازنشستگی پیش ازموعد، فرهنگیان زن با 20 سال سابقه و بالاتر و فرهنگیان مرد با 25 سال سابقه و بالاتر می‌توانند بازنشسته شوند؛ البته اجرای این طرح از نظر اعتباری مشکل دارد، چرا که اعلام شده باید اعتبار آن از طریق منابع داخلی یا فروش اموال تامین شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اینکه ممکن است در سراسر کشور فرهنگیانی باشند که دارای پرونده بیماری صعب‌العلاج باشند، مقرر شده یک اقدام کارشناسی انجام بپذیرد و تعدادی سهمیه برای هر استان با توجه به جمعیت استانها مشخص شود تا مدیران کل آموزش و پرورش بتوانند در قالب این سهمیه تعدادی از فرهنگیانی که دارای اولویت هستند را پیش از موعد بازنشسته کنند.

 

10 بازنشسته فرهنگی داری بیمار صعب‌العلاج پیش از موعد بازنشسته می‌شوند

 

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم مشکل حدود 10 هزار فرهنگی را از این طریق حل کنیم، البته به شرطی که پرونده پزشکی‌ آنها کامل بوده، جزو بیماری‌های صعب‌العلاج باشد و این افراد در چارچوب سهمیه استانی قرار بگیرند.

 حاجی بابایی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا این بخشنامه را تا هفته آینده به استان‌ها ابلاغ کنیم، اضافه کرد: در گذشته ناگزیر بودیم به تعداد هر بازنشسته، 15 میلیون تومان به حساب تامین اجتماعی و بازنشستگی واریز کنیم که اکنون دیگر این موضوع نیست، اما باز هم نمی‌توانیم به تعداد نامحدود بازنشسته پیش از موعد داشته باشیم، چرا که منابع داخلی چنین اجازه‌ای را به ما نمی‌دهد.

 

با ابلاغ بخشنامه به ادارات کل آموزش و پرورش، فرهنگیان می‌توانند برای بازنشستگی پیش‌ از موعد اقدام کنند

 

وزیر آموزش و پروش همچنین در پاسخ به این سوال که فرهنگیان برای ارائه درخواست بازنشستگی پیش‌ از موعد در چه زمانی اقدام کنند؟ اظهار کرد: بودجه دو روز است که به ما ابلاغ شده است و فرهنگیان باید صبر کنند تا بخشنامه را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کنیم، اما در جلسه این هفته با مدیران کل استان‌ها هماهنگی‌های لازم را انجام خواهیم داد تا ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها بتوانند با توجه به سهمیه‌ای که در اختیارشان قرار داده می‌شود، با اولویت پیش‌بینی شده، فرهنگیان راتحت پوشش قرار دهند.

 

بودجه 91 آموزش و پرورش وضعیت مناسبی دارد

 

وی با اشاره به بودجه سال 91 آموزش و پرورش نیز گفت: بودجه آموزش و پرورش نسبت به بودجه کشوری مناسب است و نسبت به مصوب سال 89 و 90 در زمینه‌های عمرانی و جاری افزایش بیشتری یافته است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: عدد بودجه آموزش و پرورش 14 هزار و 600 میلیارد تومان توسط دولت پیش‌بینی شده بود که با اضافه شدن اعتباراتی نظیر 20 درصد برای ورزش یا تجهیز هنرستان‌ها به حدود 15 هزار میلیارد تومان رسیده است.

حاجی بابایی در رابطه با مشکل سرباز معلم‌ها و نامه‌نگاریهایی که برای حل این مشکل با نیروهای مسلح صورت گرفته، پاسخ داد: در این باره 2 نامه آماده شد، یکی بر اساس قانونی بود که قبلا وجود داشت و از دی‌ماه سال گذشته به استان‌های کشور دادیم تا پرونده‌ها را تکمیل کنند که این نامه برای آن دسته از فارغ‌التحصیلانی بود که مشکل سربازی ندارند؛ البته برای آن دسته از فارغ‌التحصیلانی که مشکل سربازی دارند نیز نامه‌ای به نیروهای مسلح فرستادیم که هر زمان پاسخ آن داده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

حاجی‌بابایی درباره اینکه گفته می‌شود نیروهای مسلح، پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش را قبول نکرده است نیز پاسخ داد: در آن صورت هر آنچه را که قانون بگوید، انجام می‌دهیم.

 

در مورد بیمه طلایی فرهنگیان من نباید وعده بدهم، این موضوع جزو وظایف سازمان بازنشستگی است

 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر آخرین وضعیت «بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی» نیز چنین پاسخ داد: اخیرا و در دو ـ سه روز گذشته جلسات خوبی با وزیر رفاه و سازمان بازنشستگی برگزار شد که جهت مثبتی داشته است و تمام تلاشمان این است که این کار انجام پذیرد.

وی افزود: باید روند قانونی این موضوع طی شود که شامل مبلغی است که بیمه ایران اعلام می‌کند و دوم اینکه مجموعه آنچه که تدارک می‌بینیم و از بازنشسته‌ها می‌گیریم و آنچه سازمان بازنشستگی می‌دهد، هماهنگ باشد.

حاجی‌بابایی درباره زمان تحقق بیمه طلایی فرهنگیان خاطرنشان کرد: من که نباید وعده بدهم، قانونا این موضوع جزو وظایف سازمان بازنشستگی است و ما به عنوان کمک، ورود پیدا کرده‌ایم و هر وقت که شرایط آماده شود، همکاری می‌کنیم.

وی در خصوص اخذ وجه در مدارس در هنگام ثبت‌نام تصریح کرد: از تمام مدیران مدارس تشکر می‌کنم؛ به این دلیل که روند ثبت‌نام در سال جاری بسیار بهتر شده است و ما همه توانمان را به کار می‌گیریم تا شهروندان به موقع و با کمترین مشکل ثبت‌نام فرزندانشان را در مدارس انجام دهند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بازرسی‌ها نشان می‌دهد که ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس تاکنون به خصوص در شهر تهران موفقیت‌آمیز بوده است و اگر مورد یا اشکالی وجود داشته باشد، در صورتی که اعلام شود، پیگیری می‌کنیم.  ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران