پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5294 تاریخ : 1391/03/08-00:00:00
,5,
باید صنعت نفت را در کشور به معنای واقعی ملی کنیم

وزیر نفت:

باید صنعت نفت را در کشور به معنای واقعی ملی کنیم

با استفاده از توانمندی های کشور و نیروی متخصص می توانیم دگرگونی در سرعت کار پروژه ها و زمان بهره برداری را داشته باشیم.

 به گزارش بانک و صنعت، رستم قاسمی در مراسم امضای کنسرسیوم دانشگاهی ازدیاد برداشت از مخازن گاز کشور گفت: زمانی که موضوع نفت درجای کشور مطرح می شود موضوع بحث ازدیاد برداشت مخازن نفت و گاز در کشور  مطرح نیست .شاید در گذشته برای این کار مهم بستر لازم را فراهم نکردیم یعنی در جهت آموزش نیروی انسانی، ابزار و زیرساخت های لازم بنابراین باید برنامه ریزی مداوم داشته باشیم تا با استفاده از امکانات موجود بتوانیم در راستای توسعه گام برداریم.
وی تصریح کرد: در یک برنامه پنج ساله توسعه فقط یک درصد افزایش ازدیاد برداشت را داریم که چندین برنامه اجرایی لازم است تا به 38 درصد برسیم که برای این منظور باید جهشی جدی در سرعت و زمان عملیات کارها داشته باشیم.
وی گفت: باید ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور هرچه سریعتر مستحکم تر شود و اگر بخواهیم در برنامه پنجم یک درصد جلوتر از نرم جهانی حرکت کنیم باید ظرفیت ها و زیرساخت ها را فراهم کنیم.
وزیرنفت اظهار داشت: برای این کار بزرگ و با اهمیت باید هرچه سریعتر امضای این کنسرسیوم که مورد نظر دو طرف قرار گرفت باید با حساسیت بیشتری استفاده شود.
چرا که با توجه به اینکه کشورما از لحاظ دارایی نفت سهم بیشتری دارد و با استخراج و اصلاح زیرساخت های کشور می تواند به مقصد توسعه اقتصادی کشور برسد.
وی گفت: ایجاد کنسرسیوم توسط دانشگاه ها به عنوان هایی برای بکارگیری دانشگاه های کشور و مراکز پژوهشی زمینه ای از  اقدامات اساسی در حوزه صنعت و دانشگاه ایجاد شود.
وی با بیان اینکه کشورما در تولید نفت سنگین بزرگترین منطقه نفتی خاورمیانه را دارد گفت: حوزه نفت سنگین که 34 میلیارد بشکه درجای تولید می شود بسیار کم است و ما انتظار داریم که این میزان تولید را به هشت درصد برداشت برسانیم.
وی ادامه داد: توانمندی هایی که در کشور وجود دارد می تواند صنعت نفت را به معنای واقعی ملی کند.
وی اضافه کرد: مشکلی که در این صنعت وجود دارد موضوع سرعت عملیات و زمان بهره برداری است که باید با ایجاد برنامه ریزی مداوم و اساسی دگرگونی جدی در بحث ازدیاد برداشت داشته باشیم چرا که پایه اقتصاد کشور صنعت نفت است که می تواند زمینه های توسعه اقتصادی و اشتغال زایی را فراهم کندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران